- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival - závěrečný den

Festival Young for young očima studenta

Den čtvrtý (sobota, 6. 4. 2013)
A je to tady. Poslední den festivalu. Utřít slzy! Žádné smutné loučení ale den naopak ve velkém stylu, jak se sluší a patří na poslední slavnostní den! (a noc). Začínáme v Divadle rozmanitostí. Divadlo D21 právě mapuje Gulliverovy cesty. Představení o notoricky známém Gulliverovi a jeho dobrodružstvích tentokrát trochu jinak. Kdo čekal klasiku, byl překvapen. Rozhodně mile!

Po pohodové a úsměvné dávce kultury následuje polední klid. Ale jen do patnácté hodiny. Po jejím odbití to v MDM zase začíná žít! Off program je nachystán.
Kdo nestihl taneční kvůli lenosti nebo nemoci, mohl základy moderních tanců dohnat na Workshopu tance ve zkušebně MDM. Off program na sebe volně navazuje až do slavnostního ukončení festivalu.
A přichází vrcholný závěr!!! Divadelní hlediště na velké scéně je zaplněno do posledních míst. V devatenáct hodin předávají zástupci divadla a města Mostu panu Stanislavu Zindulkovi cenu forever young! Pan Zindulka pobavil všechny a zahřál nás u srdce svým milým humorem, který pobaví a neurazí. Recept na dlouhověkost nám dal, takže jsme všichni spokojení a usměvaví uvítali na scéně zlatý hřeb večera a to LATERNU MAGICU od pánů a dam z Prahy, konkrétně z Národního divadla a jeho Nové scény.
Laterna Magica si připravila pro mostečany neuvěřitelnou show, kterou jsme mohli právě my vidět poprvé po třiceti letech mimo Prahu. Show, která nadchla. Show, která pobavila, ale nutila i přemýšlet nad dalším smyslem, show s přesahem. Představení s názvem COCTAIL 012 – THE BEST OF bylo opravdovou třešničkou na dortu. Byla to ta nejsladší tečka za celým festivalem Young for young.
Za studentskou porotu bych rád tímto poděkoval paní ředitelce festivalu Ivaně Bonaventurové a paní Evě Peškové, se kterými jsme komunikovali nejvíce a které nás měly pod ochrannými křídly. Děkujeme!
Martin Domín, předseda studentské poroty

Jeden z mnoha výstupů Laterny magiky

foto