- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

FILIP NUCKOLLS VYSTŘÍDÁ VÁCLAVA HOFMANNA

Novým ředitelem Městského divadla v Mostě bude od poloviny příštího roku režisér Filip Nuckolls.
Po desítkách let na mostecké scéně končí na vlastní žádost Václav Hofmann. Jeho rezignaci přijali nyní radní. ČTK dnes řekl, že si přeje, aby příchod nového ředitele byl spojený s novým zájmem diváků o divadlo.

„Příští rok mi bude 70 let. v divadle působím skoro 40 let a nastal čas, kdy to chce změnu," řekl Hofmann, který je zároveň jednatelem a uměleckým ředitelem. Stejné funkce připadnou i jeho nástupci. Zástupcem Nuckollse bude Jiří Kraus a druhým jednatelem primátor Marek Hrvol (ProMOST).

S vedením radnice se Hofmann domluvil na tom, že se bude podílet na výběru svého nástupce. „S Filipem Nuckollsem se znám několik let. Chtěli jsme někoho, kdo má k tomuto kraji vztah, jeho považuju za Severočecha, protože léta v regionu působil," řekl Hofmann. „Má vysoké umělecké renomé, působí v řadě divadel. Má divadlo rád a naší nabídku přijal," dodal. Nuckolls byl uměleckým šéfem Činoherního studia v Ústí nad Labem, režíruje inscenace v mnoha divadlech.

Městské divadlo v Mostě má své stabilní návštěvníky, ale neustále podle Hofmanna hledá skupinu diváků středního a mladšího věku. „Tvůrci zkouší nové tituly, něco, čím by diváky přilákali. Měřítkem úspěšnosti bude vždy návštěvnost a ta se nyní vrací na čísla před epidemií koronaviru," řekl ředitel. Na repertoáru je teď třeba komedie Mesiáš, režírovaná Nuckollsem, Můj romantický příběh, ale také klasika v podobě Brouka v hlavě či Malého prince. „Lidé chodí, děti se baví. Novému řediteli bych přál, aby si lidé řekli, že když je nový ředitel, že bude i něco nového v divadle, zjistí, že divadlo potřebují a přijdou," uvedl Hofmann. Pokud bude mít Nuckolls zájem, je Hofmann připraven být dál součástí divadla. „Ale nekladl jsem si žádné podmínky, je to čistě na novém řediteli, nějakou zábavu si najdu, pokud mi to zdraví dovolí, budu dál tančit," uzavřel Hofmann.

Zřizovatelem divadla je město, které jeho chod z velké části financuje. Podporu bude mít podle primátora i nadále. „Novému panu řediteli jsme garantovali, že divadlo je pro město důležité. Příští rok navýšíme částku z rozpočtu o deset až 11 milionů korun, které budou sloužit na dorovnání mezd," řekl Hrvol. Největší investicí bude v objektu výměna oken. Součástí Městského divadla Most je Divadlo Rozmanitostí, což je loutková scéna.

Autor článku: ČTK

Filip Nuckolls

Filip Nuckolls, foto T. Branda

 

Václav Hofmann

Václav Hofmann, foto T. Branda