- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

František Vejstrk

František Vejstrk / 27.9.1952 – 12.1.2012 / patřil k těm lidem, kteří jsou něčím pevně určeni. Jeho život / nepřejícím osudem, bohužel, zkrácený o řadu produktivních let / byl určen především muzikou, ale také showbyznysem a divadlem. To v žádném případě ale neznamená, že nevykonával i povolání prozaická. Jim se však věnoval pouze z existenční nutnosti.

Narodil se 27.září roku 1952 v Bílině. Tam chodil do školy a vyučil se elektrikářem – silnoproudařem / a dobrým elektrikářem!/ Od mládí ale tíhnul k muzice. Seznam kapel, s nímiž hrál / a pro něž také aranžoval a upravoval repertoár / by byl dlouhý a byl by současně přehlídkou rozmanitých druhů a stylů populární hudby té které doby.

Jeho nejdelší ucelená éra je spjata s účinkováním v mostecké Staré sešlosti, s níž jako baskytarista a kontrabasista hrál v letech 1998 – 2011. Hrál m.j. se Stráníky, sám založil a jako kapelník vedl mostecký Penál a podílel se na vzniku a úspěšném etablování Krušnohorské dudácké muziky, kde byl nejen hráčem, ale i manažerem.

Řadu let se František Vejstrk věnoval své modelingové agentuře, spolupráci s Městským divadlem v Mostě a v poslední době ho přitahovala portrétní fotografie.
Mezi poslední aktivní vystoupení Františka Vejstrka na mostecké hudební scéně jistě patří i jeho účast na nahrávce a vydání pátého CD Staré sešlosti nazvaného Obchodník s deštěm. To bylo slavnostně pokřtěno 18.prosince loňského roku a z patnácti skladeb, které obsahuje, hrál František Vejstrk na sedmi.

František Vejstrk ukončil svoji pozemskou pouť náhle nad ránem 12.ledna letošního roku, když při převozu do mostecké nemocnice podlehl infarktu. Z mosteckého kulturního života odešel oddaný muzikant, spolehlivý a schopný organizátor a pro své okolí výborný kamarád.

Vlastimil Novák, dramaturg

František Vejstrk na divadelním vinobraní