- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

FUNNY GIRL JE ZPĚT!

V sobotu 13. listopadu a v pátek 26. listopadu se po delší pauze na mostecké jeviště vrací slavný americký muzikál FUNNY GIRL s Karolínou Herzinovou v hlavní roli.
Funny girl
Nenechte si ujít slavné melodie a nezapomenutelná taneční čísla ve známém příběhu o světlé i stinné stránce lásky a slávy.

Příběh Funny Girl vychází z reálných životních osudů Fanny Briceové – americké herecké hvězdy 20. a 30. let minulého století – a jejího manžela Nicka Arnsteina. Briceová zářila na newyorských divadelních jevištích a bavila tisíce lidí, avšak v soukromí, v soužití s podvodníkem a gamblerem Arnsteinem, se jí život drolil pod nohama. Zatímco ona byla čím dál slavnější, jemu se nedařilo a skončil ve vězení.

Funny Girl, tak jako každý skutečně velký muzikál, nepředstavuje „pouze“ přehlídku známých melodií a skvělých tanečních čísel, ale jde v něm o něco více než o radost ze zpěvu a tance. V tomto smyslu se tak trochu jedná o subverzivní dílo, neboť se nebojí ukázat, že toužebná sláva a pozlátko broadwayských jevišť má i stinnou stránku, která je často vykoupena utrpením v soukromém životě. Ukazuje, že být slavný a zbožňovaný, neznamená být zároveň šťastný.

Funny Girl strhujícím způsobem vypráví o velké lásce, sebeobětování i sebezapření. V inscenaci našeho divadla se diváci mohou těšit na skutečně zábavnou a opulentní podívanou.

Karolína Herzinová získala za svůj výkon v roli Fanny Briceové Cenu diváka 2019.
V režii Romana Meluzína se můžete dále těšit na Jana Beneše, Tadeáše Horehledě, Marcela Rošetzkého,
Jiřího Krause, Michaelu Krausovou, Jakuba Dostála, Zitu Benešovou, Ivanu Zajáčkovou a další.
Vstupenky si můžete rezervovat ZDE.