- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

FUNNY GIRL SE LOUČÍ

Po třech letech se na Velké scéně našeho divadla rozloučíme s inscenací Funny girl.
Slavný americký muzikál plný slavných melodií a nezapomenutelných tanečních čísel bude mít derniéru v sobotu 26. listopadu.
Příběh Funny Girl vychází z reálných životních osudů Fanny Briceové – americké herecké hvězdy 20. a 30. let minulého století – a jejího manžela Nicka Arnsteina. Briceová zářila na newyorských divadelních jevištích a bavila tisíce lidí, avšak v soukromí, v soužití s podvodníkem a gamblerem Arnsteinem, se jí život drolil pod nohama. Zatímco ona byla čím dál slavnější, jemu se nedařilo a skončil ve vězení.

Funny Girl, tak jako každý skutečně velký muzikál, nepředstavuje „pouze“ přehlídku známých melodií a skvělých tanečních čísel, ale jde v něm o něco více než o radost ze zpěvu a tance. V tomto smyslu se tak trochu jedná o subverzivní dílo, neboť se nebojí ukázat, že toužebná sláva a pozlátko broadwayských jevišť má i stinnou stránku, která je často vykoupena utrpením v soukromém životě. Ukazuje, že být slavný a zbožňovaný, neznamená být zároveň šťastný.

Funny Girl strhujícím způsobem vypráví o velké lásce, sebeobětování i sebezapření.

Hlavní roli americké herecké hvězdy Fanny Briceové ztvárnila Karolína Herzinová, která za svůj výkon získala Cenu diváka 2019.

V režii Romana Meluzína dále uvidíte Jana Beneše, Tadeáše Horehledě, Marcela Rošetzkého,
Jiřího Krause, Michaelu Krausovou, Jakuba Dostála, Zitu Benešovou, Ivanu Zajáčkovou a další.
Vstupenky si můžete rezervovat ZDE.

Funny girl