- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

GRATULACE, DARY A KARAOKE!

Všechno nejlepší! Tak zněl název společné oslavy dvou hereckých bardů mosteckého divadla – Evy Klánové a Miroslava Středy. Všechno nejlepší zaznělo úterní večer 16. června nesčetněkrát. Aby ne, osmdesátiny a sedmdesátiny se ve zdraví neslaví každý den. A právě přání zdraví bylo ten večer ještě početnější.

Gratulantů a diváků přišlo požehnaně. Osobně popřáli a předali dary oba jednatelé divadla – Václav Hofmann a primátor města Mostu Jan Paparega, náměstkyně Markéta Stará (nám. pro školství, kulturu, sociální věci, zdravotnictví a informatiku), umělecký šéf činohry Jiří Rumpík, režisér Zbyněk Srba, herecké kolegyně Jarmila Vychodilová, Věra Mrázková, Regina Razovová, nebo Stanislav Oubram. Za ostatní členy souboru byla poslem přání a darů Jana Pin.

Ti všichni vzpomínali na profesní a osobní vztahy s oběma oslavenci s pokorou a uznáním. Na přehnaný patos ovšem nedošlo, protože vzpomínky to byly veskrze pozitivní a často humorné. A ačkoliv si režisér a moderátor večera Vít Herzina zakázal slova jako starý, stará kolena, podzim života apod., o hudební doprovod se postarala kapela Stará sešlost!

V. Herzina odhalil svůj moderátorský talent vč. improvizace (ne že ne Vítku). Současně přesně dávkoval zdravice kolegů a přátel jubilantů, kteří se nemohli dostavit osobně, formou předtočených videoprojekcí, ale také pečlivý a bohatý fotoarchiv všech zásadních hereckých rolí obou oslavenců. Gratulace pokračovaly i po oficiálním ukončení večera nejen na jevišti, ale i v divadelním klubu.

Perličky závěrem: Žádná pořádná oslava se neobejde bez dortu a překvapení. To ušil autor večera přímo na tělo Miroslavu Středovi, když mu nečekaně připravil karaoke! Oslavence totiž čekala písnička s textem z jeho milované inscenace Šumař na střeše. Miroslav Středa poklekl, hozenou rukavici zvedl a s gustem i dojetím zazpíval!
Eva Klánová zase prozradila, že teprve před 5 lety začala pořádně vařit! A to je možná další recept, jak si ve zdraví užít důstojný věk. Oba oslavenci jsou toho obdivuhodným důkazem. Ještě jednou všechno nejlepší!    


Foto. L. Šeiner
Fotogalerie se připravuje


Autorka třípatrového dortu a M. Středa s manželkou Jarkou, která se na přípravách oslav také podílela, často tajně, nenápadně, konspirativně, aby oslavenec netušil...