- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Hostující Tomáš Kobr

Pražský herec Tomáš Kobr, nebo také excelentní „masochista“ v inscenaci Divadla Letí – Zpověď masochisty, který měl velkou zásluhu na vítězství tohoto divadla na Festivalu Young for young před čtyřmi lety, hostuje v Mostě! Na svém kontě má samozřejmě dlouhou řadu dalších výrazných rolí, ke kterým tentokrát přibude zcela nová zkušenost – hostování v Městském divadle v Mostě. Právě totiž zkouší za zraněného Williama Valeriána roli Jingla v komedii Kronika Pickwickova klubu. Během zkoušení zjistil, že by měl zřejmě omezit kouření…

 

- Jak jste reagoval na nabídku režiséra Lukáše Kopeckého?

No já jsem byl ze začátku velice překvapen a zaskočen, protože se známe s Lukášem Kopeckým

docela dost dlouho, a když mi tu nabídku zavolal, tak jsem měl radost, že můžu zkoušet a zahrát

mimo Prahu. Tudíž jsem mu na to kývnul a jsem za to rád.

- Jak se Vám zkouší na našem obřím jevišti? Sice jste na něm už hrál, ale to byla Komorní scéna…
Je to pro mě velký nezvyk, a protože hodně kouřím, tak než přeběhnu od jednoho portálu ke druhému, tak ztrácím trošku dech. Doufám, že si na to zvyknu.

- Jak Vám sedí role, co Jingle a Vy?
Ta role mě dost baví, protože je zajímavě napsaná, takovou zvláštní stylistikou. Ale baví mě i to, že postava má velký vývoj. Ze začátku je Jingle pěkný floutek, který připravuje Pickwickovi  a jeho kamarádům nejednu pernou chvilku, ale na konci… ne nebudu prozrazovat, co s ním bude. Ale vývoj má moje postava moc hezky napsaný. Nechte se překvapit.

- Kde všude v Praze Vás mohou diváci najít?  
Hraji v Divadle Letí, v A studiu Rubín, v Meet Factory, ve Švandově divadle a v muzikálu Fantom opery v GOJA Music Hall.

Foto: Lucie Kalátová

foto