- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Jaký byl festival? Skvělý!

Pohled očima studenta

     Festival Young for young (mladí pro mladé - nejen věkem!) nabídlo už po čtvrté Městské divadlo v Mostě. Od 3. 4. do 6. 4. 2013 měli diváci možnost shlédnout mnoho představení od rozmanitých souborů z celých Čech i zahraničí.
               Festival nabídl prakticky všechno. Od pohádek přes monodramata až k veselohrám. Nabídka byla tak široká, že si vybral opravdu každý! A nehrálo se jen na prknech velké scény mosteckého divadla, ale i na komorní scéně, v Divadle rozmanitostí i před divadlem nebo přímo na divadelní budově / videomapping /. To tu ještě nebylo! Výletní představení se tentokrát uskutečnilo v Chanově. Můžeme s klidným srdcem říct, že festival opět proběhl hladce a bez komplikací. Divadlo ožilo a lidé se skutečně bavili. Od toho festivaly jsou. Každý divák - od tří do sta let - si mohl najít to svoje a to Young for young splil. Jedním z cílů festivalu je navíc přivést do divadla mladé lidi. I to se povedlo. Stejně jako atraktivní nabídka toho nejaktuálnějšího z mladé  divadelní scény. Tak trochu tajemná divadelní alchymie, magie, ale hlavně radost a nadšení.
               Kromě samotných divadelních her nabízí každoročně festival i tzv. Off program, který je zdarma a pro všechny! Je to doprovodný program, který je plnohodnotnou součástí programu, ale i zkracuje čekání na představení ve foyer nebo v okolí divadla. Za všechny jmenujme hudební kapely nebo módní přehlídky, klauny, mimy ad.  
               Zlatým hřebem festivalu bylo předání ceny FOREVER YOUNG stále mladému herci panu Stanislav Zindulkovi. A hned po slavnostním aktu nastoupila na prkna / v ČR poprvé po třiceti letech mimo Prahu / legendární a světoznámá LATERNA MAGICA neboli soubor Národního divadla – Nové scény. Další majstrštyk.
     Festival byl zkrátka velice vydařený. Každé město by nám jej mohlo závidět. A závidí! Kdo nepřišel, prohloupil. Uteklo mu toho opravdu hodně. Velká koncentrace umělců z republiky a ze světa u nás v Mostě! To se bude opakovat až za rok! Tak si jej nenechte utéct!

Martin Domín, předseda studentské poroty