- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

KAREL (In memoriam Karel Nonner) 1928 - 2007

Komorní vzpomínkový večer nazvaný KAREL je věnován jednomu z nejlepších herců moderní historie Městského divadla v Mostě (Divadla pracujících)  Karlu Nonnerovi a to u příležitosti jeho nedožitých pětaosmdesátých narozenin (14.5.1928  -  19.6.2007).

Je určen především pro jeho kolegy, osobní přátele, a samozřejmě také pro jeho věrné diváky a ctitele, kteří na něho nezapomněli a do dnešních dnů ho obdivují s ctí. Večer vzpomínek na tohoto vyjímečného herce, který městu Most věnoval převážnou část svého života i svůj talent, bude uspořádán v sobotu 25. května letošního roku od 18.00 hodin a to na Malé scéně činohry při stolovém zařízení. Program vzpomínkového večera, který bude uvádět Petr Bucháček, je složen za dvou částí.

První částí bude premiéra dokumentárního portrétu herce Karla Nonnera pojmenovaného rovněž KAREL. Jedná se o snímek s maximální stopáží 50 minut, který bude promítnut z digitálního nosiče. Druhou část bude tvořit neformální beseda – vzpomínky – na Karla Nonnera člověka, herce a kolegu. Vzpomínat budou moderátorem vybraní (výběr budiž jeho výsadou) kolegové – divadelníci a pak ti z přítomných diváků, kteří budou mít k osobnosti Karla Nonnera chuť a zájem smysluplně se vyjádřit.Čas je nemilosrdný a autentických pamětníků Nonnerovy herecké dráhy i jeho osobního života a také těch, kteří ho poznali jako diváci, neustále ubývá. Proto budou jejich vzpomínky zvukově zaznamenány.

Vlastimil Novák


Karel Nonner