- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lucia Jagerčíková v Cabaretu

Vážení diváci,

 

již jsme vás informovali, že první premiéra sezony 2016 - Cabaret, přivítá na jevišti MDM dva hosty. V roli slečny Fritzie Kost uvidíte Kateřinu Sedlákovou, kterou jsme vám představili již minulý týden.V hlavní roli zpěvačky Sally Bowle uvidíte Luciu Jagerčíkovou, kterou znáte z Postřižin a z muzikálu Zpívání v dešti.

 

foto

 

Právě Sally jsme se ptali, jak se jí u nás líbí a na co se můžeme v Cabaretu těšit.

 

Jak se Ti u nás v divadle líbí?

Musím upřímně říct. MOC! Cabaret je v tomto divadle mou třetí inscenací, takže už se tolik nebojím. Mám tu ráda vlastně vše. Od souboru, přes inspici, nápovědu, až po moje milé vlásenkářky a oblékačky.

 

Jak ses cítila, když jsi vyhrála konkurz?

Měla jsem smíšené pocity, protože na jedné straně je Sally vysněná role, na straně druhé je těžká. Jak po herecké stránce, tak po pěvecké.

 

V čem Ti postava Sally imponuje?

Sally je nevyzpytatelná žena. Živelná a nespoutaná. Fascinuje mě. Uvnitř má ale prázdnou díru, kterou se snaží všemožně naplnit. Ale ta díra je tak hluboko, že ji naplnit nelze.

 

Plní režisérova představa Tvá očekávání?

Režisérova představa nedokáže splnit ničí očekávání, protože je daleko za jakýmkoli očekáváním. V dobrém slova smyslu!!!!

 

Proč myslíš, že by měli diváci přijít právě na Cabaret?

Protože vše, o čem Cabaret vypovídá, se děje bohužel právě teď a my bychom měli konečně otevřít oči. Hédonismus, který Evropou či světem vládne, je čím dál šílenější. Spolupatřičnost a lidskost se nějak vytrácí a každý kdo si myslí, že se nás „To“ netýká, by se měl probrat.

Snad se nám všem podaří vytvořit inscenaci, která poukáže na zhýralost doby, která předcházela jedné z největších katastrof.

 

Ukáže nám Cabaret Luciu, jakou ji neznáme?

To určitě ano! Tolik sprostých slov a vulgárních gest, co jsem udělala za pár dní zkoušení, jsem neudělala za celý život:) Je to úplně něco jiného, než jsem kdykoli, kdekoli hrála.

 

Slýchávám názory, že Zpíváním v dešti jste nasadili laťku hodně vysoko. Myslíš, že si tyto dva tituly mohou konkurovat?

Nemohou. Kander a Ebb (autoři Cabaretu) psali vždy muzikály, které odkrývaly odvrácenou tvář světa. Zpívání v dešti má být pěknou podívanou.

 

Co bys Cabaretu popřála?

Cabaretu bych popřála otevřenost diváků.

 

Kdyby sis mohla vybrat jednu jedinou věc v divadle, kterou by sis mohla vzít domů, co by to bylo?

Tu neuchopitelnou energii mezi námi a diváky.

 

 

Premiéra Cabaretu proběhne 19. února 2016 v 19:30. Vstupenky můžete zakoupit zde.

foto