- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Magistr Kelley 2010

Den magistra Edwarda Kelleyho v sobotu 19.června na hradě Hněvín se vydařil. Nejen díky počasí, ale především díky návštěvníkům, kterých na hrad proudily davy.


Mostecké divadlo spolupracuje se Statutárním městem Most na této akci několik let. Kromě bohatého programu pro děti, ukázek dobových řemesel, šermířských výstupů, výtvarných soutěží, čar a kouzel, nebo překvapení / letos to byl např.koncert Jana Budaře a Eliščina bandu /, nechybí nikdy divadlo.

To zajišťují soubory MDM a Divadla rozmanitostí, které letos přivezly komedii Chlap na zabití a pohádky Ende dende aneb Jak se dělá muzika a Guliver v Maňáskově. Ani letos nechyběl kaskadérský útěk z hradního vězení magistra Kelleyho v podání herce Zdeňka Turka, který tak užaslým návštěvníkům připomíná skutečnou historickou událost. Jak známo, magistr Kelley na hradě Hněvín nejen svého času nedobrovolně pobýval, ale také z něj dobrovolně utíkal. Závěr dne patřil již zmíněné komedii Chlap na zabití, která se u diváků setkala s velkým ohlasem. Každá hra na otevřené scéně má svoji specifickou atmosféru, stejně jako celý Den magistra Edwarda Kelleyho.