- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

MAJÁK ČESKÉ KULTURY

MAJÁK ČESKÉ KULTURY nad našimi - vašimi divadly

 

V pondělí 12. října jsme se připojili k iniciativě #kulturunezastavis a k více než 100 kulturním isnstitucím z celé České republiky a rozsvítili jsme v 19. 30 Majáky české kultury - jasný světelný signál, že kultura je tu i přes lockdown díky pandemii pořád s námi.

Majáky jsme rozsvílitli nad oběma našimi divadly.

Budeme zase spolu! Zvládneme to!
Bezpečně a s respektem k vládním opatřením.

#majakceskekultury #kulturunezastavis
Městské divadlo v Mostě Divadlo rozmanitostí

 

Dotazy iniciativy #kulturunezastavíš :


Proč jste se k akci připojili? Jaký smysl pro vás osobně má rozsvítit Maják české kultury, na co by měl upozornit, co vyjádřit?

 

K akci jsme se po poradě s oběma „šéfy“ (Jiřím Rumpíkem - uměleckým šéfem činohry MDM a Tomášem Alferim - uměleckým šéfem Divadla rozmanitostí pozn. red.) připojili, protože jsme vaši iniciativu chtěli podpořit. Současně se domníváme, že je na situaci divadel třeba upozorňovat, protože pro někoho to je „volnočasová aktivita“, pro nás ale profese, práce a obživa. Nemíníme hodnotit kolik lidí se v divadle nakazí nebo nenakazí, ale přerušení činnosti na další měsíc nebo měsíce je pro nás i ostatní umělce fatální. Z následků, které teď ještě nelze zcela předvídat se budeme vzpamatovávat dlouho.

My jsme divadlo „dotované“, takže ekonomický dopad na umělce u nás angažované je minimální. Chceme však solidárně upozornit na kolegy tzv. na „volné noze“ a soukromé produkce pro které je tato situace mnohem těžší, dalo by se říci, že bez pomoci státu neřešitelná.

 

PhDr. Václav Hofmann

Jednatel Městské divadlo v Mostě spol.s r.o.

 

kulturunezastavis