- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Máme kadeřnický salon

Poslední předprázdninovou premiéru s hereckým souborem připravuje režisér Milan Schejbal (naposledy v Mostě režíroval Charleyovu tetu).

Detektivní crazy komedie Splašené nůžky zavede diváky do poněkud neobvyklého kadeřnického salónu, kde dojde k vraždě a diváci se stanou jedinými svědky, žalobci i obhájci. Premiéru této interaktivní komedie uvedeme 2. června.

Rezervace vstupenek zde.

 

Splašené nůžky

Pojďte s námi vyřešit zločin, který se stal v jednom mosteckém kadeřnictví! Interaktivní komedie, v níž mají diváci nezaměnitelnou úlohu...

„SPLAŠENÉ NŮŽKY“ jsou ve světové dramatické literatuře mimořádným úkazem. Tahle komedie s detektivní zápletkou, a především s interaktivním průběhem jejího vyšetřování, je nejdéle hranou nemuzikálovou hrou v historii amerického divadla. Hraje se v Bostonu nepřetržitě od roku 1979. Její američtí autoři – Bruce Jordan a Marilyn Abrams – využili v podstatě psychodramatu německého dramatika a psychologa Paula Pörtnera k vytvoření představení, v němž stejnou důležitost jako herci mají přítomní diváci v sále.

Původní předloha byla doplněna a přetvořena díky mnoha především komediálním improvizacím, nápadům, a také vlivu diváků.

Scénář, který je dnes inscenován, je vlastně souhrnem letitých zkušeností z jednotlivých představení, a je dále doplňován a obohacován o narážky na společenské a politické události současnosti. Neboť jeho hlavním kýženým plánem je teď a tady v úzké spolupráci s konkrétními diváky projít neopakovatelným večerem, v němž se může stát cokoliv.

Těšit se můžete na Lilian Fischerovou, Jakuba Dostála, Jiřího Krause, Jana Beneše, Víta Herzinu a Michaelu Krausovou.

Přeložil Petr Novotný, dramaturgie se ujala Kateřina Fixová, scénu a kostýmy připravila Kateřina Baranowska.

 

J. Beneš, V. Herzina

 

J. Kraus

 

J. DostálJ. Beneš, L. Fischerová

M. Krausová