- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

MŮJ ROMANTICKÝ PŘÍBĚH ZAKONČÍ SEZONU 2023

Můj romantický příběh

 

Poslední premiérou letošní sezony bude hra skotského dramatika D. C. Jacksona s názvem Můj romantický příběh.

Totálně romantický příběh pro všechny singles i nesingles. Komedie o tom, že hledání partnera po třicítce bývá frustrující i trapné; ale díky tomu taky dost zábavné.

„Chcete vědět, kde se lidé potkávají? Povím vám to. Víte, jak v zajetí nutěj zvířata, aby se pářila? Dají je všechny do jedný klece.“

Tom a Amy se seznámili v práci a „nedopatřením“ spolu strávili vášnivou noc. A co teď?

Komedie Můj romantický příběh současného skotského dramatika D. C. Jacksona z roku 2009 nabízí zábavný a divadelně atraktivní pohled na to, jak dnešní lidé nad třicet hledají životní partnery. U nás měl Můj romantický příběh premiéru v roce 2012 v brněnském BuranTeatru a úspěšně se od té doby zabydlel na českých i moravských jevištích.

V prvním dějství sledujeme Toma, který nastoupil do nové práce. Na podnikovém večírku potkal Amy, trochu popili, a nakonec spolu skončili v posteli. Jenže Tomovi se mnohem víc líbí kolegyně Sasha a navíc tak nějak nemůže zapomenout na svoji životní lásku Alison. Tajně doufá, že se s ním Amy rozejde, jenže ta mu místo toho oznámí, že je těhotná.

V druhém dějství se odehrává totéž. Tedy skoro. Protože nyní děj sledujeme očima Amy a události tak dostávají jiné odstíny a významy, neboť, jak lze předpokládat, Amy vidí některé věci docela jinak než Tom…

A právě v tomto principu zdvojené perspektivy, jakéhosi zmnoženého vidění, se skrývá kouzlo komedie Můj romantický příběh. Symetrická stavba prvních dvou dějství ukazuje rozdíl mezi tím, jak vidíme události a lidi kolem sebe my a jak je vidí ostatní. Příběh Toma a Amy (a jejich úzkostí, lásek či animozit) vrcholí v překvapivém třetím dějství. Jak to s nimi dopadne…?

Inscenace slibuje řadu humorných situací a slovních komentářů, vhodnou pro každého, kdo má rád vztahové komedie v originálním pojetí.

Režie se ujal Mikoláš Tyc, který s mosteckým souborem spolupracuje úplně poprvé:

Můj romantický příběh je skvěle napsaná komedie, která výborně funguje – jde o náhled divadla jako takového – příběh je postaven na dvou mladých lidech, kteří hledají životní lásku a komunikují s publikem o svém romantickém příběhu. Vtipem celé hry je, že další tři herci ztvárňují všechny ostatní postavy, o kterých je řeč, tzv. klauni okolo kterých se vše točí. Hra je proložena řadou vtipů a vtipných situací. Naším záměrem je nabídnout divákům kvalitní hereckou komedii, kde v hlavní roli jsou především herecké výkony všech na jevišti“.

V hlavních rolích se představí Lukáš Kofroň a Karolína Herzinová, dále hrají Veronika Týcová, Tadeáš Horehleď a Eliška Matzkeová.

L. Kofroň a K. Herzinová

 

REZERVACE VSTUPENEK ZDE