- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nováček Ondřej Dvořák

Rodák z Valašského Meziříčí je absolventem JAMU - činoherního herectví. Ovládá různé druhy sportů, šerm, jízdu na koni, moderování a zpěv. V divadle Bolka Polívky v Brně účinkuje v inscenaci Like Shakespeare, v Divadle Feste v inscenaci Hřiště. V Městském divadle v Mostě ho 8. dubna 2016 čeká premiéra v roli Chritophera v inscenci Podivný případ se psem.

 

foto

 

Byl jsi někdy před konkurzem v Mostě?

V Mostě jsem před konkurzem nikdy nebyl. Pocházím z Valašska a to je přece jen trochu z ruky. O to víc si teď ale užívám výlety do okolí, když je po zkoušce čas.

 

Jak Tě přijal náš soubor?

Já doufám, že dobře! Chovají se ke mně moc hezky a práce s nimi je sranda, ale i inspirace, čehož si náležitě vážím! Děkuji Mirkovi Večerkovi, že mě vzal k sobě do šatny. Také děkuji Krausíkům, že mi ukázali kozy, které chovají v Krušných horách a všem ostatním, kteří si na mě udělali čas po zkoušce a ukázali mi třeba výborný mostecký pivovar!

 

Plní režisérova představa Tvá očekávání?

Já myslím, že jsme si s Lukášem v mnoha věcech sedli. Rozumíme si jak profesně tak lidsky. Tím myslím, že co uděláme na zkouškách, to ještě po zkoušce důkladně rozebereme třeba ve zmíněném pivovaru. Takže pracujeme prakticky celý den. Jsme stále v procesu zkoušení a hledání, a to, co se začíná rýsovat, vypadá moc dobře! Ted´ nás čeká ta nejtěžší práce. Dostáváme se pomalu do finále a musíme ten diamant vybrousit!

 

foto

 

Christopher trpí Aspergerovým syndromem, máš osobní zkušenost s lidmi s touto poruchou? Z čeho čerpáš inspiraci?

Bohužel přímou zkušenost si v paměti vybavit nedokážu. Do jisté míry máme nějaké znaky Aspergera v sobě všichni. Jen si to prostě neuvědomujeme. Já jsem dlouho přemýšlel jak roli uchopit a jak by mělo vypadat její studium. Viděl jsem několik dokumentů a inspiračních filmů. Také jsme zvažovali, zda se vydat do nějakého centra pro děti s Aspergerovým syndromem. Ale nakonec jsme se rozhodli jít po vlastní ose a najít toho Aspergera přímo ve mně. Každý člověk je originální a my se báli, abychom nesklouzli k nějaké karikatuře. To myslím, že je na divadle nepotřebné a nezajímavé. Koneckonců už jen samotná kniha "Podivný případ se psem" je plná inspirace a pojmenovaní kdo Christopher je a co mu vadí nebo má rád.

 

Začínáš na sobě pozorovat rysy tohoto syndromu i v reálném životě?

Je pravda, že se snažím po zkoušce z role Christophera nevystupovat a často tak jdu ještě nakupovat nebo trávit volno na byt. Vymýšlím si různé vzorce, jak přes den fungovat, tak aby měl řád. Těžké je se nesmát. Protože Christopher se nikdy nesměje. Čím víc začnu v normálním životě pociťovat Christophera v sobě, tím blíž budu k vytvoření role! Jen se z toho nezbláznit.

 

Proč by diváci měli na Podivný případ se psem přijít?

Protože je to velmi silný příběh o chlapci a jeho rodině, která není v úplně ideálním stavu. Protože je to příběh o chlapci, který to má v životě o něco těžší, než ostatní a ostatní to mají těžké s ním. Protože je to příběh plný komiky, kde se ale nebude těžké dojmout. A hlavně už konečně zjistíte, kdo zabil toho psa!

Těšte se! Protože my se už na Vás těšíme moc!

 

 

Premiéra se uskuteční 8. dubna 2016 v 19:30 na Komorní scéně Městského divadla v Mostě.

1. repríza – 13. dubna 2016 v 19:00

2. repríza – 30. dubna 2016 v 19:00

3. repríza – 23. května 2016 v 19:00

4. repríza – 3. června 2016 v 19:00 v rámci 6. ročníku festivalu Young for young.

 

foto