- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Novomanželský rozhovor o Bosých nohách

Bosé nohy v parku

 

Druhou činoherní premiérou letošní sezony bude 1. března hra Neila Simona Bosé nohy v parku.
Tuto vynikající komedii o lásce a nástrahách mladého manželství připravuje na Komorní scéně herec a režisér Jakub Dostál. V hlavních rolích novomanželského páru se představí staronové tváře našeho divadla Eva Radilová a Jakub Koudela, kterým jsme během zkoušení položili pár otátek.

 

Bosé nohy v parku

 

Eva Radilová – představitelka Corrie Bratterové

Herečka Eva Radilová (*1996) je absolventkou hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, kde v roce 2015 maturovala. V absolventských inscenacích se objevila v Divadle Na Rejdišti v hlavní roli Karolíny v inscenaci hry Ödöna von Horvátha Kazimír a Karolína, jako Thomasinu ve Stoppardově Arkádii nebo v muzikálu V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus v režii Lumíra Olšovského. Pravidelně se objevuje na obrazovce stanice ČT D v pořadu Zprávičky, dříve účinkovala v pořadech Planeta YO nebo Náš zvěřinec. Momentálně se věnuje studiu na VOŠ Tlumočnictví českého znakového jazyka v Hradci Králové. Na jevišti Městského divadla v Mostě se poprvé představila jako Cecilie de Volanges v Nebezpečných vztazích. Momentálně Evu můžete vidět jako Kirké v muzikálu Odysseia (Cesta), nebo v alternaci jako Kitty Verdunovou v komedii Charleyova teta.

 

Jakub Koudela – představitel Paula Brattera

Herec Jakub Koudela se narodil  v roce 1992 v Příbrami. V roce 2016 ukončil studium DAMU obor Herectví činoherního divadla. Od června 2016 do prosince 2017 byl členem souboru Městského divadla v Mostě. Je členem divadelního souboru BodyVoiceBand a souboru Spektákl. Zároveň hostuje také v Městském divadle Kladno, Mladá Boleslav, nebo ve Stavovském divadle v Praze. V Městském divadle v Mostě se představil v inscenacích Balada pro banditu, Zpívání v dešti, Cabaret, Kronika Pickwickova klubu, Tři sestry, Saturnin nebo Tramvaj do stanice Touha.  Momentálně mohou diváci Jakuba vidět v inscenacích Testosteron, Sluha dvou pánů, nebo Odysseia (Cesta), kde ztvárnil hlavní roli řeckého hrdiny Odyssea. Na televizních obrazovkách se Jakub představil v televizním filmu Zločin v Polné (V. Polesný, 2016) nebo v seriálech První republika, Polda a Specialisté. Za zmínku stojí i několik studentských filmů jako LesapánAm ende der Wald, Vězení, V pasti nebo amatérský film Prach a broky, na kterém se podílel i jako scenárista, pomocný režisér a herecký poradce. Jakub kromě české tvorby již dostal hereckou příležitost i v zahraničních projektech jako je seriál Clash of futures nebo film Zookeepers wife.  Kromě divadla a televize se věnuje i dabingu.

 

Bosé nohy v parku

 

Jakuba Dostála znáte oba hlavně jako hereckého kolegu. Jaká byla spolupráce s ním jako s režisérem?

Eva: Bezvadná! Přesně věděl, co chce, měl to perfektně připravené, ale zároveň nechal tvořit i nás. Já zkoušení vlastně ani nevnímala jako klasické zkoušení, ale spíš jako blbnutí.

Jakub: Jelikož už se známe čtyři roky a jsme kamarádi, tak spolupráce byla velice příjemná. Věděli jsme co od sebe čekat a zároveň to bylo velice uvolněné a inspirativní zkoušení. Užíval jsem si, že dokážeme najít kompromis i když tu situaci vidíme každý úplně jinak.

 

Jak se vám spolu partneří coby novomanželský pár?

Eva: Kouďák je profík a skvělý parťák. Myslím, že mi dá za pravdu (a pokud ne, tak si to s ním vyřídím růčo strůčo :-D), že si spolu rozumíme a jsme na stejné vlně i mimo divadlo, tím pádem to pak na jevišti bylo snadnější. Já si zkoušení moc užívala.

Jakub: Evička je velice energická a talentovaná mladá herečka. Je pravda, že postava Corrie, kterou Eva ztvárňuje by mě v osobním životě vůbec nepřitahovala, ale Eva jí hraje tak hezky, že se do ní dokážu zamilovat:)
Zkoušelo se mi s ní moc hezky a těším se na reprízy.

 

V čem je podle vás hra Bosé nohy v parku zajímavá?

Eva: I když už jí nějaký ten pátek je, tak je stále aktuální. Moc se mi líbí vztah Paula ke Corie. Když jsem hru poprvé četla, tak jsem chtěla Corie zabít a Paula jsem obdivovala, že to neudělal. :-D

Jakub: Zajímavá je tím, že se tam střetávají povahově naprosto rozdílní lidé, kteří se ale navzájem přitahují. Je to hra o toleranci, dialogu a lásce což je aktuální v každé době.

 

Je vám osobně komediální žánr blízký?

Eva: Zatím nemám tolik hereckých zkušeností, abych to mohla porovnat a říct, co je mi bližší, ale tento typ komedie se mi moc líbil. V reálu si jako "komediant" a vtipálek nepřijdu, je pravda, že často se mi lidi smějí, ale většinou je to tím, že se mi stane nějaký trapas...:-D

Jakub: Pokud komedie má nějaký vyšší cíl, než jen pobavit tak ano. Líbí se mi, když se vážné problémy řeší s lehkostí a vtipem, což podle mě přesně odpovídá hře Bosé nohy v parku.

 

Bosé nohy v parku

 

 

Bosé nohy v parku