- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nový rok startujeme "dvojákem"

V činohře mosteckého divadla proběhly v prvních dnech roku 2018 čtené zkoušky dvou nových inscenací.

Režisér Adam Doležal (v roce 2016 na Aréně režíroval Souborné dílo Williama Shakespeara) se svým týmem zkouší text německých autorů Brarena a Fischera Homevideo. Můžete se těšit na podmanivé současné divadlo o kyberšikaně. A navíc v české premiéře v pátek 9. února 2018 na Komorní scéně.

 

Regina Razovová jako Úchvatná!

Režisér Pavel Ondruch se pustil do světoznámého komediálního titulu anglického dramatika Petera Quiltera – „Je úchvatná!“. Hra o Florence Foster Jenkinsové, která zpívala tak příšerně, že ji nešlo nemilovat, nabízí nejen kvalitní konverzační komiku, ale také podtóny poetické a sladkobolné, a především mimořádné herecké příležitosti; jak pro představitelku Florence, tak pro jejího klavíristu, životního partnera, přátele i nepřátele. V hlavních rolích spatříte Reginu Razovovou a Tomáše Alferiho, dále Jiřího Krause, Ivanu Zajáčkovou a Zitu Benešovou.

Zveme vás na inscenaci, v níž sen vítězí nad realitou. Poprvé v pátek 23. února 2018 na Velké scéně.

 

Michal Pětík, dramaturg