- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Poprázdninové novinky

Od poloviny srpna se za zdmi divadel pilně zkouší. Ovšem dle programu začíná divadlo žít až 7. září od 15.00 hodin a to tradičním Divadelním vinobraním, kdy proběhne křest divadelních vín z Českého vinařství Chrámce. 
Letošní vína se jmenují Hoke a Daisy, tedy podle výherců ceny diváka za rok 2015 – Reginy RazovovéStanislava Oubrama v inscenaci Řidič paní Daisy. 
Na vinobraní uslyšíte ukázky z Noci na Karlštejně, kapelu Nedloubej se v nose, Krušnohorskou dudáckou kapelu a mnoho dalších – vše pod taktovkou Jiřího Krause. Devátý ročník této akce se koná u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.

Letní prázdniny jsou prostorem pro odpočinek a regeneraci divadelních prostor, ale především pro umělce samotné. Někteří tento odpočinkový čas využili ke změně zaměstnání. Od září tedy nebudete na jevišti MDM již tak pravidelně vídat Miroslava Večerku, který odchází do divadla v Kladně, Williama Valeriána, který se bude věnovat divadelním projektům a Veroniku Týcovou, která si bude nějakou chvíli užívat rodinného života.

Na druhou stranu je náš soubor posílen o Ondřeje Dvořáka (Christopher v Podivném případu se psem). Ten se představí v připravovaném muzikálu Starci na chmelu v roli Filipa.
Těšit se můžete také na dvě hostující ženské tváře a to Andreu Traganovou (Kateřina ve Zkrocení zlé ženy) a mladou absolventku JAMU v Brně Kristýnu Hulcovou, která v muzikálu Starci na chmelu ztvární roli Hanky.

Starci na chmelu – premiéra 16. září 2016.


O. Dvořák, K. Hulcová