- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Poslední festivalový den!

Vážení a milí diváci a spřátelené duše, Festival Young for Young se plnou parou vřítil do druhé půle a my už můžeme pomalu hodnotit.

Na skladbu festivalového programu reagují velmi vstřícně nejen diváci, ale i samotné soubory. Každý den se divadlem ozývají v různých intervalech salvy smíchu jak během hlavního, tak doprovodného programu. Např. středeční Improliga pod přesným vedením herečky Terezy Liškové sklidila zasloužený aplaus v zaplněném foyer a určitě nebyla v divadle naposledy, stejně jako uchu i oku lahodící hudební mládí ZUŠ Litvínov.

Slibovaný mazec před divadlem ve čtvrtek beze zbytku naplnil streedance a taneční parta The F.A.C.T. Večer našla G bod rocku kapela Grock v čele se zpěvákem Lukášem Korandou, jinak také zvukařem MDM. Pěkně se nám vybarvil chlapec...

Největším zjevením festivalu zatím zůstává dopolední TELE souboru JAMU společně s Divadlem Šavgoč. Takovou spontánní a čistou dávku radosti, vtipu a nadšení aby člověk pohledal. Večerní Zpověď masochisty Pražského Divadla Letí dostala téměř každého. Originální tah na branku a bránice diváků. Tato inscenace vznikla v rámci projektu Hyde park a Centra současné dramatiky Divadla Letí ve Studiu Švandova divadla. A pozor - téměř 10 mladých divadelních souborů zde dostává příležitot ukázat to nejaktuálnější na současné divadelní scéně v Česku a diváci sami hodnotí komu dají další "šanci na život". Z předběžných součtů hlasů vychází nejlépe právě Divadlo Letí a Zpověď masochisty!


Jeden ze záměrů festivalu, totiž představit to nejlepší z naší mladé divadelní scény, se tak / přiznejme si "skromně" / nenápadně naplňuje. Divákům tak chceme pro lepší orientaci i v příštím roce zaručit - co titul, to zavedená značka! To se týká i dnešní hororové grotesky Havran Divadla Veselé skoky, stejně jako sobotního titulu Teatromat Divadla Vosto5 v Divadle rozmanitostí. Přijďte si zarežírovat a udávat směr děje celého představení. To se vám jinde nestane!
Celý dopolední program Divadla rozmanitostí viz.níže.

Na závěrečnou La Putyku Divadla Skutr vás pozvat nemůžeme, je beznadějně vyprodaná... Přesto zpozorněte - ve 14.00 a v 15.00 hodin na vás na zkušebně čekají herci MDM, kteří připravili workshopy o stepu - Radim Madeja - a herectví - Jiří Kraus a Vítek Herzina. Všem fanouškům, hlavně ale fanynkám - nezapomeňte na koncert kapely herce Lukáše Rouse Fake Mooses! Vše ZDARMA!
Pak už nás čeká slavnostní předání Ceny Forever Young herci Lubomíru Lipskému a tolik očekávaná La Putyka. Úplnou tečku zajistí herec Zdeněk Turek a Terka Braumová s POI show. 

SOBOTA 26.března 2011

10.00 hodin - Divadlo rozmanitostí
DÁŠEŇKA - 2. Premiéra
Volně podle Karla Čapka napsali Kateřina Fixová a Antonín Klepáč. Uvádí Divadlo rozmanitostí Most Vstupné: 80 Kč
Po představení Malování na obličej / 50 Kč / – Agentura Štěstíčka + exkurze do zákulisí Divadla rozmanitostí

14.00 hodin - Zkušebna MDM
JE LIBO STEP? NEZÁVISLE O STEPU! Teorie i praxe pod vedením zkušeného lektora a člena činohry MDM. Vstupné: Zdarma

15.00 hodin - Zkušebna MDM
WORKSHOP
Herecký vývoj od studenta po… Workshop vedou členové činohry MDM.
Vstupné: Zdarma 

17.hodin Divadlo rozmanitostí
TEATROMAT / Ondřej Cihlář a kol.
Divadelní automat, ve kterém diváci rozhodují o osudu hlavní postavy a vývoji celé hry! To se Vám jinde nestane! Originální, zábavné, nepředvídatelné! Alena jede do hlavního města za svým velkým snem, za divadlem. Co ji tam potká a jak se vyrovná s nástrahami velkoměsta záleží tentokrát také na Vás. V režii Ondřeje Cihláře hrají: Petra Nesvačilová, Ondřej Bauer, Petr Prokop a Ondřej Cihlář
Uvádí DIVADLO VOSTO5 - malá scéna STUDIA YPSILON Praha
Vstupné: 130 Kč, studenti: 70 Kč

18.00 hodin – Foyer MDM
Jarda z LONG VEHICLE CIRKUS – Chůdy v akci! Do konce programu

18.00 hodin – Foyer MDM
FAKE MOOSES koncert kapely herce Lukáše Rouse
Vstupné: Zdarma

19.00 hodin Před divadlem
OHŇOVÁ SHOW – Skupina IPH - Ohnivé čáry máry předvádí Tereza Braumová a Lucie Vaníčková
Vstupné: Zdarma

Pozor - změna programu vyhrazena!

Interaktivní Teatromat Divadla Vosto5