- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pošta pro Ježíška z naší dílny

Šéf techniky MDM, v soukromí řezbář, Jiří Zajáček spolu s kolegou z DR Vlastou Brožem dokončili v dílnách našeho divadla poštovní schránku pro Ježíška, kterou letos poprvé připravuje město Most na 1. náměstí během Vánočních trhů od 16. - 23. prosince.

Poštu pro Ježíška si objednal mostecký magistrát, aby urychlil a celkově usnadnil komunikaci dětských žadatelů s Ježíškem. Vánoční přání tak mohou letos poprvé házet do schránky, která by měla stát denně před magistrátem.

Výroba Pošty pro Ježíška trvala jeden měsíc a jde o zcela originální autorský návrh zmíněné dvojice řezbářů. Pošta se rozrostla do 1, 8 m na délku, 1, 5 m na výšku a 0, 4 m na šířku, je mobilní, řezba je vyvedená z lípy, korpus z tzv. laťovky (deskový materiál). Jde vlastně o dost interaktivní poštu, protože nabízí páčky a „knoflíky“, díky kterým se dá do lecos do pohybu… ale nechme také nějaké překvapení. Nechybí ale ani poštovní holubi!

Jak dopadne letošní zatěžkávací zkouška Pošty pro Ježíška, se teprve uvidí. Naši řezbáři jsou ale na případnou údržbu připraveni.

Na snímku jeden z autorů Jiří Zajáček.
Foto: sol