- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Přečetli jsme Starce na chmelu

Pár dní po premiéře Noci na Karlštejně na Hněvíně začíná za zdmi divadla vznikat další muzikál. Jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších českých (československých) muzikálů – Starci na chmelu v režii Zbyňka Srby uvede činohra Městského divadla v Mostě 16. září 2016 na Velké scéně. Úpravu podle filmového scénáře pořídili Vlastimil Novák a Zbyněk Srba. Vstupenky jsou již v prodeji.

„Příběh z letní chmelové brigády vypráví o silné lásce a víře v druhého člověka i v sebe sama; o důležitosti osobní integrity a svobody. Ačkoliv zanikla doba socialistických brigád, nezaniklo naštěstí rozechvění a rozbolavění ze začínající lásky. Mladí diváci mají možnost identifikovat se s postavami studentů – především s půvabnou Hankou a romantickým Filipem, starší diváci mohou zavzpomínat na mládí a nadějeplnou atmosféru 60. let.“ řekl dramaturg Michal Pětík.

 

foto


V hlavních rolích uvidíte Ondřeje Dvořáka (Christopher v inscenaci Podivný případ se psem), mladou absolventku brněnské JAMU Kristýnu Hulcovou a Jakuba Koudelu. V dalších rolích se představí Jiří Kraus, Zita Benešová, Matyáš Procházka, Michal Krupa, Lilian S. Fischerová a sbor mladých a talentovaných česačů a česaček chmele. Po delší odmlce se do mosteckého divadla vrací Andrea Traganová.

 

foto

 

Autory výpravy jsou Petr Kastner (scéna) a Kateřina Hájková (kostýmy). Diváci uslyší všechny populární melodie (Milenci v texaskách, Bossa Nova, Život je bílý dům ad.), zahrané pětičlennou kapelou v čele s Františkem Krtičkou.

Nenechte si ujít první československý filmový muzikál v činohře Městského divadla v Mostě. Známé písně, láska, svoboda i naděje ve slavném muzikálu ze šedesátých let. To vše s živou kapelou!

Vstupenky rezervujte zde.