- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Příhody jedné noci

Už v pátek 23.března v 19.30 hodin představí Jiří Kraus svoji další režijní práci - komediální povídky Příhody jedné noci. "Dvě hry v jednom", neboli dvě jednoaktovky Nebožka panina matka Georgese Feydeaua a Slzy, co nikdo nevidí Antona Pavloviče Čechova, nebo také pohled do domácností dvou manželských párů ve dvě hodiny ráno!

"V obou případech se jedná o to, co se stane, když se manžel vrátí pozdě v noci domů," dodává režisér a herec Jiří Kraus a upřesňuje: "Spojovacím prvkem je v tomto případě scénografie, kulisy, herecké obsazení, nebo hudba Tomáše Alferiho. Ruská povídka je navíc obohacená písničkou s textem Vítka Herziny i částí další povídky Alkoholici.

Přestože jde o hořkou komedii, tak většinou všichni kdo mají za sebou dlouhodobý manželský vztah, se v ní najdou."
V obou povídkách se představí Michaela Krausová, Ivana Zajáčková, Vít Herzina, Jan Beneš a Stanislav Oubram. Ten se vyznal ke vztahu k autorovi: "Pro mě je velká výhoda, že Čechova miluju. Např. Jan Werich v této hře kdysi exceloval a udělal z ní skvost. Jde spíš o to se s ní vyrovnat jinými prostředky. A myslím, že Jirka Kraus to uchopil a zdramatizoval velmi dobře."
Nejbližší repríza je naplánována na 18. dubna v 19.00 hodin.