- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PRINCEZNA I CHOREOGRAFKA


Herečka Lilian Sarah Fischerová se v chystané pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele ujala nejen hlavní role princezny Lady, ale současně má poprvé na starosti taneční choreografie pod vedením režiséra Jiřího Krause. Jak se jí spolupracuje?


"Jirky si vážím především jako výborného herce. Ve všech rolích, ve kterých jsem měla možnost ho vidět, byl přesvědčivý a vtiskl jim něco "navíc" ze sebe samého. O svých postavách přemýšlí a necourá se po povrchu. Má celkově o divadle velký přehled a já mám moc ráda čas, kdy o něm společně vášnivě debatujeme. Jako režisér všechny tyto věci skvěle zužitkuje.

Ví, co herec potřebuje, je otevřený našim nápadům, je dobře připravený. Ví na začátku, co chce říct na konci a rozumí dětskému divákovi, což je při pohádce samozřejmě to nejdůležitější. Když mě požádal o spolupráci na choreografiích, byla jsem nadšená.

Za prvé, protože je to oblast, které bych se ráda v budoucnu věnovala a za druhé proto, že jsem věděla, že mi představí svoji vizi, ale nechá mě tvořit a vloží ve mě důvěru. A tak se také stalo. Nezbývá než věřit, že výsledek se bude líbit všem princům a princeznám v hledišti. Myslím, že i přes skutečnost, že je Jirka mým kamarádem a já si ho vážím pro jeho lidské vlastnosti, můj názor zůstává objektivní."

Děkuji za rozhovor /bona/


Další rozhovor se připravuje.