- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Prokletí rodu Baskervillů

Peripetie rodu Baskervillů se na mostecké scéně objeví 30. prosince v 19.30 hodin úplně poprvé. Režisér Petr Svojtka uvedl tento slavný rod na jeviště pražského Divadla v Celetné už před deseti lety, kde se hraje dodnes!

S
dramaturgem Jiřím Janků připravili pro mosteckou scénu tzv. travestii tzn. že dějová fakta, linky a postavy jsou smíchány dohromady tak, aby mohl vzniknout nový tvar. „Interpretujeme náš vlastní příběh, často vycházíme z filmových předloh“ upřesňuje režisér Svojtka. Současně dodal, že v mostecké verzi se představí všechny postavy z literární předlohy, až na jednu… ale to je překvapení.

Představitele hlavních rolí - Sherlocka Holmese ztvární Radim Madeja, jeho pravou ruku dr. Watsona Jiří Kraus, čekala pořádná porce textu a spousta akce. Diváci se rozhodně mají na co těšit. Více poodhalíme v naší fotogalerii.

Jiří Kraus a Radim Madeja
foto