- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

První poprázdninová premiéra - Baron Prášil

Baron Prášil

 

Již v pátek 8. září uvedeme na Malé scéně kabaretně laděnou inscenaci Baron Prášil, kterou pro mostecké divadlo napsal herec Jiří Kraus. Ten je zároveň režisérem a představitelem titulní role.

Příběhy Barona Prášila byly mnohokrát parafrázovány jak v literatuře, tak ve filmu i v divadle. Mostečtí diváci se ocitnou v zapadlém německém hostinci a spatří hravé a humorné divadlo s řadou scénografických efektů. Vyslechnou neuvěřitelné historky a spatří neiluzivní typ divadla; tedy takový, který se nebojí oslovit diváka, nechat herce vystoupit z role a komentovat situaci atp. Nadto dostanou něco dobrého na zub. A kdo by odolal kvalitní krmi duchovní i světské?

V dalších rolích hrají Michaela Krausová a Michal Pešek. Hudbu a texty napsali Tomáš Alferi a Vít Herzina. Scénu vytvořili Jiří Zajáček a Tomáš Nedvěd.

Premiéra 8. září 2017 v 19.30 hodin. Rezervace vstupenek zde.


předávací porada

Autor, režisér a představitel titulní role J. Kraus spolu s výtvarníkem T. Nedvědem na předávací poradě.