- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

REGINA RAZOVOVÁ SLAVÍ 60 LET PŮSOBENÍ NA MOSTECKÉM JEVIŠTI

Soubor Městského divadla v Mostě má za sebou divadelní prázdniny a v úterý 22. srpna 2023 proběhne tradiční zahájení druhé poloviny sezony. Letošní zahájení se ponese ve slavnostním duchu.

Na den přesně – tedy 22. srpna, tomu totiž bude šedesát let, kdy do angažmá mostecké činohry nastoupila herečka REGINA RAZOVOVÁ.

Herečka Regina Razovová pochází z uměleckého prostředí, jejím otcem byl herec a prvorepublikový kabaretiér Saša Razov (1893-1956). Regina se narodila v Českých Budějovicích, kde byl otec v té době v  angažmá, po další změně jeho působiště pak rodina přesídlila do Mostu. Tady se sblížila s divadelním prostředím a po maturitě na jedenáctiletce nastoupila v roce 1963 jako elévka do místního Divadla pracujících (dnes Městské divadlo v Mostě). V poslední době ji diváci mohli vidět v inscenacích Noc na Karlštejně nebo Golem (v rámci Divadelního léta na Hněvíně).

Regina Razovová má ryzí divadelní (uměleckou) duši. V kontextu českého i světového divadla není zrovna běžné, aby herec strávil celý profesní život na jedné scéně. Regina je právě takovým unikátem a patří mezi legendy mostecké činohry. Svou hereckou kariéru začala v sezoně 1963 v někdejším Divadle pracujících ve starém Mostě a na různých mosteckých scénách dodnes odehrála dlouhou řadu velkých dramatických rolí, jako například Bubulínu v Řeku Zorbovi, paní Daisy v inscenaci Řidič paní Daisy, nebo Florence Fosterovou v komedii Je úchvatná! Poslední jmenované role vynesly Regině divácká ocenění. Za dobu svého působení na mostecké scéně ztvárnila Regina Razovová bezmála dvě stě rolí.

 

Milá Regino, děkujeme, a klobouk dolů!

 

Regina Razovová