- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Řidič paní Daisy se po roce vrací na mostecké jeviště

Činohra mosteckého divadla pro své diváky přichystala „novoroční“ překvapení. Bezmála po roce se na jeviště Komorní scény vrací Pulitzerovou cenou ověnčený příběh Daisy Werthanové a jejího černošského řidiče Hoka.

Autor hry, Alfred Uhry, pochází z Atlanty v Georgii a v jeho dílech se vytrvale opakují témata rasové problematiky a ostrakizace člověka na základě barvy pleti či náboženského vyznání. A právě v těchto časech, dokonce možná intenzivněji než před rokem, musí poselství jeho textů (především tzv. Atlantské trilogie) zaznít ve veřejném prostoru.

Ovšem v Uhryho poetické komedii sledujeme rovněž vyprávění o věcech jaksi obecnějších, stojících mimo politiku či veřejné mínění, hru o složitém sbližování dvou rozdílných osudů, hru o stárnutí, samotě a tvrdohlavosti.

V původní inscenaci Jakuba Korčáka diváci mohli přihlížet jedinečnému hereckému partnerství Reginy Razovové a Stanislava Oubrama. Ten však k naší lítosti divadlo i svět vezdejší opustil a role řidiče Hoka se proto statečně a se ctí zhostil mosteckým divákům známý herec Zdeněk Košata.

 

Proto přijďte do divadla! Na Řidiče paní Daisy. Na Reginu Razovovou, Zdeňka Košatu a Marcela Rošetzkého. Na setkání a svátek. Od 7. ledna 2017 na Komorní scéně Městského divadla v Mostě. Nejbližší reprízy se uskuteční 14. a 20. ledna 2017. Vstupenky můžete rezervovat zde.

 

Řidič paní Daisy