- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Severočeské doly Chomutov a divadlo

V pátek 7. prosince před dopoledním představením Noc na Karlštejně přivítali žáky ZŠ Braňany / doplněné o žáky mosteckých škol / ředitel strategie a komunikace Severočeských dolů Chomutov Ing. Vladimír Budínský, starosta obce Braňany Vlastimil Krupka a náměstek primátora města Mostu Ing.Luboš Pitín.

Severočeské doly Chomutov se jako jedna z mála velkých společností v regionu pravidelně věnuje mecenášství nejen do vzdělání, ale i do kulturních a společenských aktivit. S Městských divadlem v Mostě úspěšně spolupracuje několik let. Společnost finančně podpořila už vznik samotné inscenace Noc na Karlštejně, poslední podporou je právě zakoupení tohoto představení pro základní školu v Braňanech.

Ve své úvodní řeči Vladimír Budínský dětem objasnil také souvislosti mezi hradem Karlštejn a Severočeskými doly Chomutov. Z míst kde společnost působí, totiž pochází nejproslulejší výzdoba nejen hradu Karlštejn, ale celého našeho území - polodrahokam ametyst, který byl použit na výzdobu unikátních deskových obrazů Mistra Theodorika. Děti tak zřejmě poprvé slyšely pozoruhodnou skutečnost, že kaple svatého Kříže na Karlštejně je vyzdobena kameny z kraje, kde společně žijeme.

Za trvalou podporu a rozvoj divadelní kultury prostřednictvím Městského divadla v Mostě bychom chtěli ještě jednou touto cestou poděkovat nejen řediteli Vladimíru Budínskému, ale celé společnosti Severočeské doly Chomutov.

Zleva: Vlastimil Krupka, Vladimír Budínský, Luboš Pitín