- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Silvestr, derniéra a Miroslav Středa

Poslední den v roce patřil nejen divadlu - téměř vyprodané derniéře muzikálu Noc na Karlštejně, ale následně také tanci a živé muzice.
Těsně po skončení derniéry však proběhl na jevišti jeden mimořádně dojemný rituál. Herec Miroslav Středa se oficiálně rozloučil s diváky i svými kolegy a oznámil, že své doposud aktivní herecké působení na mostecké scéně vymění za příležitostné a menší herecké party. Současně všem poděkoval za přízeň i skvělé herecké možnosti. Ředitel divadla Jiří Rumpík předal kolegovi obří láhev hruškovice, manželka Jaroslava Středová plakát s nejlepšími fotografiemi z nejzajímavějších rolí a nakonec ode všech - dlouhotrvající zasloužený potlesk vestoje! A Silvestr vlastně začal.

2. Divadelní Silvestr se konal opět ve foyer divadla a nabídl kultivovanou zábavu nejen našim skalním divákům, ale všem, kteří se chtěli se starým rokem rozloučit netradičně a jinak. Nešlo totiž pouze o pasivní konzumaci zábavy, ale i o vlastní aktivní přístup! Např. nové tance pod vedením choreografa Jana Veselého se mohli zájemci naučit přímo na parketě, latinsko americkou taneční show vidět v podání Renaty a Davida Křížových a tanec / i poslech / až do rána zajistila kapela Happy Band.

V pozdních hodinách první letošní noci odcházeli účastníci spokojeni. Nový rok se podařilo přivítat radostně, s humorem, tancem i písní na rtech a hlavně také bez úhony. Tak ať je takový celý rok 2015!


Foto: Tomáš Branda