- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ

Zajímavý optický inscenační trik připravují v Divadle rozmanitostí. Na tiskové konferenci to sdělil režisér nové pohádky pro nejmenší - Sněhurka a sedm trpaslíků Antonín Klepáč. Kromě vynalézavé scény a celé výpravy z dílny renomovaného výtvarníka, grafika a divadelníka Ivana Antoše, čeká na nejmenší diváky ne sedm, ale rovnou čtrnáct trpaslíků! Víc ale neprozradíme a už vůbec ne, jak se takové speciální maňáskové loutky vodí… Budete si muset počkat do soboty 30. května, kdy je připravena předpremiéra v 10.00 a premiéra v 17.00 hodin. 

Více o pohádce ale prozradí dramaturgyně Kateřina Fixová:

 

Uvedením pohádky o Sněhurce vycházejí její inscenátoři vstříc všem svým malým divákům, kteří rádi sledují známé iluzivní příběhy, v nichž nechybí humor, písničky, ale především krásná princezna a také láska, která odolá všem protivenstvím zla.

Sněhurku znají malí i velcí především z animovaného filmu z dílny Walta Disneyho. Jeho postavy jsou dnes téměř ikonami - černovlasá Sněhurka s mašlí ve vlasech, Šmudla, Prófa, Kejchal a ostatní trpaslíci s identifikačními znaky svých jmen ve svých podobách.

Naše inscenace nejde důsledně cestou slavného filmu, ale ani se nesnaží o nějaké "novátorské" pojetí. Jevištní vyprávění o krásné Sněhurce, zlé královně, kouzelném zrcadle, otráveném jablku a o sedmi malých mužíčcích, kteří se o Sněhurku starají a nakonec jí přivedou i statečného zachránce, se opírá o činoherní i loutkářské postupy a počítá také s jevištními "zázraky", jak to její iluzivní podoba vyžaduje.


Režisér pohádky Antonín Klepáč s jedním z trpaslíků