- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Studentský zpravodaj - den čtvrtý

Kdo by to byl tušil (snad jen ten, co studoval program festivalu), že k nám do Mostu přijedou až světoví umělci! A není to poprvé a ani naposledy! A skutečně, šatny se plní, z předsálí se line hukot srandy chtivých studentů středních škol. Těší se totiž na Tři mušketýry, které ztvární DIVADLO ALFA PLZEŇ. Získali na proslulé soutěži loutkářů v Plzni 6 z 10ti možných cen. Vystupovali dokonce i v Americe. A jak podotkl pan Kraus „V Americe se to líbilo, tak s tím přijeli i do Mostu…“ Nečekaně svěží inscenace nadchla a pobavila na Komorní scéně snad všechny.

I když by se mohlo zdát, že program je dnes u konce, rozhodně tomu tak není! Opět je připraveno plno doprovodných akcí! Kdybychom žili ve starém Mostě, radniční hodiny by právě odbíjely pátou hodinu odpolední. U šaten je opět živo. Lidé se přišli podívat na to, jak asi vypadají „DVA UBOHÝ RUMUNI CO UMĚJ POLSKY“. Ty sehráli absolventi VOŠH z Prahy. Tentokrát již podruhé ve zkušebně divadla. Ti, kteří již ve zkušebně byli, moc dobře věděli, proč si v šatnách veškeré vrstvy, až na to nutné“ nechávají uschovat. Ve zkušebně je totiž dost horko.
Teď když už víme, co jsou „RUMUNI“ zač, spěcháme do „foajé“. Jednak se osvěžit koktejlem, jednak se podívat, co si pro nás připravilo MALÉ VINOHRADSKÉ DIVADLO PRAHA se svým vstupem – IDIOT LOCI. Prostor byl zcela vyplněn diváky. Možná sami herci měli štěstí, že nebyly přítomny uklízečky, když zrovna pomalovali okenní tabule barvami!


Dnešní maratón nekončí. V předsálích po divácích zůstávají jen prázdné kelímky s brčky, co tam barmanům nechali, když odcházeli na komorní scénu s lístky na inscenaci Čimnoherního studia Ústí n/ Labem: HAMLET JE MRTEV, BEZ TÍŽE. Tato čerstvě oceněná / Cena Marka Ravenhilla / a řekl bych kontroverzní hra zabývající se životem a mezilidskými vztahy diváky zaujala až do devíti hodin.


Na řeči není čas! Po divadelním maratonu se člověk prostě musí odreagovat! A proč ne zrovna třeba na AFTER PARTY v GAMA hospodě! Je tam přece koncert SAIGON PROJEKT a LEGENDARY BUCANEERS PRAHA! Tak hurá na After párty! Ale pozor, nesmíme to přehnat! Zítra je poslední slavnostní den festivalu! Tak ať jsme ráno svěží!!!
Martin Domín, člen studentské poroty