- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Studentský zpravodaj - den první

Fotogalerie i autentické zpravodajství z každého festivalového dne Vám budou aktuálně přinášet na našich stránkách členové studentské poroty.

Festival začínal neoficiálně brífinkem - 18.00 s názvem BEFOREPARTY – BARMANSKÁ SHOW + KOKTEJLOVÁ SMRŠŤ. Oficiálně začal festival na komorní scéně představením – ČERNÍ BÝCI.
Před divadlem se s odbitím osmnácté hodiny začínají tvořit hloučky lidí. Doslechly se, že začíná druhý oficiální ročník festivalu Young for young právě tady u nás v Městském divadle v Mostě.
Již příchod do divadla Vám naznačí, že se děje něco neobvyklého. Ve „foajé“ se procházejí děvčata ze SPgŠ v Mostě, která jsou netradičně oblečena a nalíčena, takže působí jako živá expozice výtvarného a módního umění.


Ovšem to, co přitahuje největší pozornost, je barmanská show, která se odehrává o patro výš. Vůbec před celým začátkem je možnost zakoupit si drink přímo u profesionálů, kteří nás budou provázet celým festivalem. Show byla fantastická, a kdekdo si přál umět alespoň šestinu z toho, co naši barmani!


Po barmanské show již nastupuje hlavní večerní program a to – drama. V našem případě komorní drama Černí býci. Hlediště je vyprodané, diváci napjatě sledují děj. Každého to nějak ovlivnilo a věřím, že nad touto hrou přemýšlel snad každý, kdo ji měl možnost zhlédnout.


Když opouštíme komorní scénu, mnozí z nás putují ještě o patro níž. Nejspíš se ptáte, co může být ještě pod podiem?! Divili byste se! Pod podiem se otevírá nevídaný a téměř zapomenutý svět – „pod točnou“. Název představení se jmenuje DROGA?! Pracovní název nese „Nočník“ neb je to první noční představení. Paní Veronika Valešová – představitelka jediné role v monodramatu, nás vtáhla do děje nevídaným způsobem. Přibližně 70 lidí  / vyprodáno! /, kteří pod točnou bedlivě sledují děj, ani nedutá. Byli jsme všichni ohromeni, báli jsme se a přemítali jsme si jistě všichni v hlavě, že drogy NE!

První festivalový den máme za sebou. Sklidil jen a jen úspěchy. Každý si přišel na to své, koktejly, vernisáže, prodejní stánky, divadlo. Jistě každý odcházel domů s pocitem, že to nebyl promarněný večer.

Martin Domín, člen studentské poroty

Fotogalerie: T. Branda a archiv divadla