- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Vánočky 2012

I tak vypadaly letošní Vánočky! Pravidelný pořad nejen pro Klub přátel divadla, ale pro všechny, kdo mají rádi vánoční atmosféru se vším, co k ní patří.

V sobotu 8. prosince se na Velké scéně sešli přátelé divadla, účinkující i hosté. Kromě blížících se vánoc se slavily také 7. narozeniny divadelní kapely Šrum – Šrum. Složení kapely je několik let v podstatě neměnné ve stejném obsazení: Michaela Krausová, Jan Beneš, Tomáš Alferi, Pavel Stránský a Simon Stempný / ten ovšem na oslavě chyběl /. Přímo na jevišti jim hosté - gratulanti popřáli svými hudební výstupy, přestože ne všichni přítomní kolegové byli muzikanti. Ale nepředbíhejme…

Jako první gratulant se divákům představil ředitel divadla Jiří Rumpík. Všechny přítomné během chvilky rozpohyboval známým šlágrem „Za císaře pána“ a společným salutováním. K oslavencům se poté přidala Krušnohorská dudácká kapela pod vedením herce Oto Lišky. Dalším hostem byl moderátor a autor večera herec Jiří Kraus, který si s kapelou střihl jeden z jejích hitů. Následoval známý mostecký muzikant Zdeněk Souček z kapely Zdarr, který parádně protáhl svou pověstnou tahací harmoniku. Zcela nečekaným zjevením večera se ovšem stala antimuzikální formace ve složení Vítek Herzina, Michal Pešek a Jiří Kraus. Skupina, do této chvíle stále bez názvu, vytěžila ze své nemuzikálnosti a absence hudebního sluchu maximum, neboť v jejich podání zněly i české lidovky exoticky. Během prvním „tónů“ se stala tahle hvězdná pěchota miláčkem publika. Úplně posledním překvapením byl výstup dcery hereckého páru manželů Krausových Pepiny, která vystřihla slavnou prostonárodní píseň za asistence celé kapely Šrum Šrum velmi přesvědčivě.
Kytaru a sedm piv přinesl na pódium muzikant Míra Kuželka. Ten po svém sólovém výstupu přizval kolegu Pavla Stránského a jeho housle. V samotném závěru zazpívali na pódiu všichni účinkující.

Ještě než velmi příjemný večer oficiálně skončil, stihli herec Jan Beneš a umělecký šéf Divadla rozmanitostí Tomáš Alferi zabojovat o prvenství ve smažení kaprů! Přímo na jevišti měli totiž za úkol obalit a usmažit kapra. Podle přístupu a šikovnosti soutěžících bylo patrné, že pro oba jde zřejmě o první a nejspíš i poslední zkušenost v životě. Odborná porota nakonec vybrala kapra Jana Beneše, který si jej mohl za odměnu sníst i s celou svou rodinou. Kromě kaprů se podávalo také cukroví, chlebíčky, svařené víno, voňavý čaj, doutnaly františky. 
Vánočky 2012 stály za to.

Pepina Krausová a Šrum - Šrum
foto