- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Vánoční přání poprvé jinak

Výtvarnice Marie Stejskalová a dramaturg a režisér Jiří Ondra připravili poprvé společně novou autorskou pohádku pro Divadlo rozmanitostí s názvem Vánoční přání. Pohádka bude uvedena jako rodinné představení a poprvé v historii Rozmáňa si všímá také kontrastů a nešvarů vánoc posledních let... Součástí pohádky je také nová autorská koleda s textem Jiřího Ondry a hudbou Tomáše Alferiho.

Už od podzimu mají rodiče plno práce s přípravou letošních Vánoc. Na nic se nesmí zapomenout a hlavně je potřeba si pospíšit, protože obchody už jsou plné lidí. V tom předvánočním shonu si dospělí ani nestihli všimnout, že pro ně děti chystají velké štědrovečerní překvapení, s jehož přípravou jim pomáhá také Dobrý duch Vánoc.

Vánoční přání je inscenací pro celou rodinu, od nejmenších až po nejstarší diváky. Příběh, jak již samotný název napovídá, se odehrává v období kolem Vánoc. Všude je spousta shonu a výlohy všech obchodů lákají děti i dospělé na spoustu krásně vypadajícího zboží. Zatímco tatínek s maminkou pospíchají, aby stihli všechny předvánoční přípravy včas, děti pro ně, tak trochu tajně, připravují překvapení. To se má uskutečnit na Štědrý den. který je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším dnem v roce.

S inscenací Vánoční přání se do Divadla rozmanitostí vrací tvorba výtvarnice Marie Stejskalové, která je dodnes autorkou mnoha výprav a loutek našeho divadla. Marie Stejskalová ve spolupráci s režisérem Jiřím Ondrou vytváří představení plné loutek (marionety), výtvarných obrazů a kouzel, které evokuje vánoční atmosféru.

Divadlo rozmanitostí uvádí pohádku Vánoční přání poprvé v sobotu 28. listopadu od 17.00 hodin. Nestihnete- li premiéru, nejbližší reprízy jsou připraveny 5., 12. a 26. prosince.
Rezervace vstupenek zde.

Hrají:
Maminka, Babička: Jitka Raková
Tatínek, Dědeček: Petr Rak
Holčička: Kamila Čondlová
Kluk: Pavel Zikmund
Dobrý duch Vánoc: Tereza Karásková
Pan Vánočník: Petr Čulík

Scénář: Marie Stejskalová, Jiří Ondra
Režie a texty písní: Jiří Ondra
Hudba: Tomáš Alferi
Scéna, kostýmy, loutky, návrh programu: Marie Stejskalová
Realizace loutek a kostýmů: Jarmila Nedvědová, Vlastislav Brož, Alena Kočendová

Foto: Ibra Ibrahimovič