- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete

Premiéra komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete se nezadržitelně blíží. Výsledky snahy celého inscenační týmu uvidíte už v pátek 17.června v 19.30 hodin na Velké scéně MDM. / Před samotnou premiérou proběhne ještě vernisáž výstavy fotografií Luďka Proška Pohled do zákulisí ve foyer v 18.30 hodin./ 

Pro režiséra klasické Shakespearovy hry Nikolaje Peneva je to druhé setkání s tímto titulem. První proběhlo ještě na studiích. Oba případy ale přijal jako poctu a výzvu.
"Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete je ironická balada, lyrika. Shakespeare je pro mě vždycky pocta, výzva, přesah, je v něm barevnost celého světa. Každé slovo, každá věta jde interpretovat jinak. S herečkami v hlavních rolích Michaelou Krausovou a Veronikou Valešovou jsme se snažili k výkladu textu přistupovat jako k hádance, hledali jsme různé významy a byla to krásná práce. Překladatel Jiří Josek nám vyšel svým překladem vlastně vstříc, mladý přístup měla i dramaturgyně Kateřina Šplíchalová Mocová. Za Shakesperem musí stát celý štáb", upřesňuje režisér Penev.

Současně dodal, že hra je určena širokému spektru diváků, vč. větších dětí. Byť je Večer tříkrálový hra o lásce, nabízí podtitul s názvem „aneb Cokoli chcete“ inscenátorům i divákům velkou možnost svobody ve vyjádření a přijímání nestárnoucích prožitků v kterékoliv době.

Zleva: Michaela Krausová, Jan Beneš, Lukáš Rous, Veronika Valešová