- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Víme jak to bylo

Jak to bylo, se v sobotu v divadelním klubu dozvědělo hodně lidí. I tak by se dala popsat atmosféra na besedě s názvem Jak to bylo /1/, věnované osudu historického města Mostu a jeho divadelní budově.

V zaplněném divadelním klubu se sešli přiznivci Městského divadla v Mostě spolu s ředitelem Jiřím Rumpíkem, dramaturgem Vlastimilem Novákem a pedagogem a spisovatelem Milošem Libichem, který dokončuje knihu o mosteckém divadle. Ti všichni měli k historii divadla co říci, nechyběly ani dobové fotografie. Herec Bohuslav Patzelt sugestivně zprostředkoval divadelní vzpomínky bývalého člena činohry MDM Jiřího Havlíka, o hudbu se postaral muzikant Míra Kuželka.

Druhá část besedního cyklu Jak to bylo /2/ s názvem Bylo, nebylo... opět pořádané k oslavám stého výročí otevření mostecké historické divadelní budovy se uskuteční 9.dubna od 17.00 hodin tentokrát v Divadle rozmanitostí. Povídat se bude o tom, co stálo u zrodu Divadla rozmanitostí. Zajímavostí bude určitě také schůzka všech zájemců o vzpomínky a historická fakta na místě, kde kdysi stála první budova městského divadla ve starém Mostě! Více informací včas zveřejníme.

Jedním z aktérů besedy byl ředitel MDM Jiří Rumpík
foto: archiv MDM

Herec Bohuslav Patzelt a vzpomínky Jiřího Havlíka