- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Vinobraní 2012

5. Divadelní vinobraní 2012 je úspěšně za námi. Ve čtvrtek 6. září se jako každý rok sešly stovky diváků aby po prázdninách spolu s divadelníky oficiálně zahájily druhou polovinu divadelní sezony.
Členové činohry Městského divadla v Mostě a Divadla rozmanitostí rozvířili slunečné odpoledne směsí scének a především písniček z repertoáru obou divadel, moderátor herec Jiří Kraus rozkmital mozkové buňky soutěžících diváků v boji o divadelní vína, děti vyvětraly kouzelné kostýmy.

Nová divadelní vína – bílé suché kabinetní s názvem Betty a červené kabinetní suché nesoucí jméno Petr, král kyperský - bylo slavnostně pokřtěno jak herci Zitou Benešovou a Ottou Liškou, tak ředitelem Jiřím Rumpíkem, primátorem města Mostu Vlastimilem Vozkou, jeho náměstkem Lubošem Pitínem a vinařem Ivanem Váňou. Současně se ochutnávala nejen nová vína, ale i další vzorky Českého vinařství spolu s letošním burčákem! Po dalších pochutinách v podobě klobásek, sýrů, medových produktů, nebo koláčků přišlo na řadu opět divadlo. Tentokrát doslova výstavní.

Součástí letošního 5. Divadelního vinobraní 2012 byla totiž vernisáž výstavy Městského divadla v Mostě a Divadla rozmanitostí v OC Central Most. Výstava scénických dekorací, fotografií, kostýmů a loutek byla realizována ve spolupráci s vedením OC Central a potrvá do konce září.

Den po té - 1. října proběhne oficiální zakončení – „derniéra“ výstavy scénických dekorací, fotografií, kostýmů a loutek v OC Central, v rámci níž v 17.30 vystoupí Divadlo rozmanitostí s ukázkou z inscenace Myšičko, myš, pojď ke mně blíž… Od 18,00 pak návštěvníci mohou spatřit taneční a hudební ukázky z nově připravovaného muzikálu Kačenko, pusu! / Kiss me, Kate/, v podání činohry Městského divadla v Mostě.
Všichni jste srdečně zváni!