- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zkoušíme Funny Girl

Slavný muzikál Funny Girl uzavře sezonu 2019

 

Slavné melodie i nezapomenutelná taneční čísla – to je americkém muzikál Funny Girl, jenž vypráví o světlé i stinné stránce lásky a slávy.

 

Jeden z nejslavnějších a nejuváděnějších amerických muzikálů měl premiéru na Broadwayi (Winter Garden Theatre) v roce 1964 a hrál se od té doby po celém světě. Podle scénáře Isobel Lennartové byl v roce 1968 rovněž natočen známý film s Barbrou Streisandovou a Omarem Sharifem v hlavních rolích (Streisandová ostatně excelovala už předtím v broadwayské verzi). Skladatel Jule Styne napsal řadu známých muzikálů, například Sugar, který koneckonců zná i mostecké publikum.

Příběh Funny Girl vychází z reálných životních osudů Fanny Briceové – americké herecké hvězdy 20. a 30. let minulého století – a jejího manžela Nicka Arnsteina. Briceová zářila na newyorských divadelních jevištích a bavila tisíce lidí, avšak v soukromí, v soužití s podvodníkem a gamblerem Arnsteinem, se jí život drolil pod nohama. Zatímco ona byla čím dál slavnější, jemu se nedařilo a skončil ve vězení.

Funny Girl, tak jako každý skutečně velký muzikál, nepředstavuje „pouze“ přehlídku známých melodií a skvělých tanečních čísel, ale jde v něm o něco více než o radost ze zpěvu a tance. V tomto smyslu se tak trochu jedná o subverzivní dílo, neboť se nebojí ukázat, že toužebná sláva a pozlátko broadwayských jevišť má i stinnou stránku, která je často vykoupena utrpením v soukromém životě. Ukazuje, že být slavný a zbožňovaný, neznamená být zároveň šťastný.

Funny Girl strhujícím způsobem vypráví o velké lásce, sebeobětování i sebezapření.

 

V inscenaci našeho divadla se diváci mohou těšit na skutečně zábavnou a opulentní podívanou.

V roli Funny Briceové se představí Karolína Herzinová, jejího manžela Nicka Arnsteina ztvární Jan Beneš.
V dalších rolích se představí bezmála celý herecký soubor mostecké činohry.

Režie se ujal známý muzikálový režisér Roman Meluzín, hudební nastudování připravil František Krtička, choreografie Lukáš Vilt.

 

Premiéra proběhne 20. prosince 2019 na Velké scéně.

Rezervace vstupenek a přehled termínů zde.

Fotogalerie ze čtené zkoušky zde.

Foto T. Branda.

 

Karolína Herzinová

Karolína Herzinová na čtené zkoušce.

Jan Beneš

Jan Beneš na čtené zkoušce.

Roman Meluzín, Lukáš Vilt

Choreograf Lukáš Vilt a režisér Roman Meluzín na čtené zkoušce.