- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zkoušíme Past na myši

Po úspěšném muzikálu Starci na chmelu uvede Městské divadlo v Mostě kultovní detektivku.
V těchto dnech se na jevišti MDM intenzivně zkouší klasický příběh slavné Agathy Christie Past na myši v úpravě a režii Věry Herajtové (s mosteckým souborem nastudovala například inscenace Blbec k večeři nebo Obchodník s deštěm).

Věra Herajtová

„Do nově zrekonstruovaného penzionu manželů Ralstonových přijede šest hostů. Každý z nich je trochu podivínský, každý z nich má své tajemství. Každopádně přijde taková sněhová vánice, že nikdo nemůže ani odejít, ani utéci. V Paddingtonu se stala vražda, to se dovídáme z rádia, hledá se vrah. Vražda se stala i v obývacím pokoji našeho penzionu U klášterní studny. Hra nabírá na rychlosti, jednotlivé postavy se dostávají do úzkých, nikdo neví, kdo je vinen a kdo nevinen. Podezřelí jsou všichni. Spád, akce, jasnost sdělení a motivované herecké jednání jsou režijním rukopisem Věry Herajtové. V příjemně zařízeném britském interiéru se dovíme, kdo se chytí do pasti na myši.“ uvedla dramaturgyně Kateřina Mocová – Šplíchalová.

V hlavních rolích manželského páru Ralstonových uvidíte Zitu Benešovou a Jana Beneše. Dále se představí Matyáš Procházka, Ivana Zajáčková, Otto Liška, Lillan Sarah Fischerová, Marcel Rošetzký a Jakub Koudela.

zkouška Pasti na myši

Hru přeložil Pavel Dominik, scénu navrhl Petr Kastner, kostýmy Romana Tůmová a hudbu připravil Tomáš Alferi.

Past na myši

 

Nenechte si ujít tento napínavý příběh z díla Agathy Christie. Na jevišti se odehraje divadelní thriller až s hororovou zápletkou.

Premiéra se uskuteční v pátek 21. října 2016 v 19.30 hodin na Velké scéně MDM. Vstupenky můžete rezervovat zde.