- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zkoušíme "úchvatnou"

je úchvatná

 

Režisér Pavel Ondruch ( v Mostě režíroval například americký muzikál Cabaret, či Nebezpečné vztahy) se pustil do světoznámého komediálního titulu anglického dramatika Petera Quiltera – „Je úchvatná!“.

Překlad: Pavel Dominik, dramturgie: Michal Pětík, scéna: Michal Syrový, kostýmy: Zuzana Mazáčová, hudba: Mozart, Strauss, Bizet, Dvořák, Puccini, hudební nastudování a korepetice: Tomáš Alferi, pohybová spolupráce: Jan Veselý, překlad árií: Vít Herzina.

Hra o Florence Foster Jenkinsové, která zpívala tak příšerně, že ji nešlo nemilovat, nabízí nejen kvalitní konverzační komiku, ale také podtóny poetické a sladkobolné, a především mimořádné herecké příležitosti; jednak pro představitelku Florence, jednak pro jejího klavíristu, životního partnera, přátele i nepřátele.

Peter Quilter patří mezi nejhranější současné britské dramatiky – jeho hry byly přeloženy do více než dvaceti jazyků a inscenovány ve více než třiceti zemích. „Je úchvatná!“ je jeho nejúspěšnější hrou nejen proto, že nabízí situační a slovní komiku (ve výborném překladu Pavla Dominika), ale také strhující příběh o ženě, která tak vytrvale odmítá realitu, až ji nakonec udělá zcela nedůležitou. Nejde přece o formu, ale o duši – skutečnost je nudná, naše sny jsou přece mnohem zábavnější! Diváci se mohou těšit, že v inscenaci uslyší slavné operní árie s živým klavírním doprovodem.

Zveme vás na inscenaci, v níž sen vítězí nad realitou. Poprvé v pátek 23. února 2018 na Velké scéně.

V hlavních rolích spatříte Reginu Razovovou a Tomáše Alferiho, dále Jiřího Krause, Ivanu Zajáčkovou a Zitu Benešovou.

T. Alferi, R. Razovová

čtená zkouška

První čtená zkouška.

Pavel Ondruch

Michal Syrový (scénograf), Pavel Ondruch (režisér) a Zuzana Mazáčová (kostýmy) na předávací poradě.