- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zpátky na scéně

Prázdniny sice oficiálně ještě neskončily, ale ty divadelní jsou už minulostí. Celý umělecký soubor /vč. Divadla rozmanitostí/ a všichni zaměstnanci jsou ve zdraví /až na některé výjimky/ zpátky na svých místech. Připraveni splnit vaše očekávaní, naděje a možná i sny. ..

Už 17. srpna se oba soubory vrhly do víru zkoušek a příprav na 2. polovinu divadelní sezony. Na Velké scéně zkoušíme muzikál Balada pro banditu /často i dvakrát denně!/ v režii Pavla Ondrucha, na zkušebně s herci intenzivně pracuje na inscenaci Řidič paní Daisy režisér Jakub Korčák. Jak je na tom náš soubor s čerstvými letními zážitky a který byl nejpříjemnější?

Herci Vítek a Karolína Herzinovi s malou Emičkou úspěšně nabírali síly na krétském hippie ostrově Paleochora. Umělecký šéf Jiří Rumpík se po otázce na nejpříjemnější zážitek léta ztratil, resp. zasnil a odpověděl: „Moře, moře, moře… „ což naprosto chápeme. Eva Pešková z propagace nasadila stejnou notu, jen s jiným obsahem: „Děti, děti, děti…“ a měla na mysli vnoučata od syna Michala Pěška. Podobně na tom byla tajemnice souboru Miroslava Krestová, ovšem se čtyřmi vnoučaty a dvěma psy! Poněkud klidnější léto měla herečka Ivana Zajáčková a šéf techniky Jirka Zajáček s jedním /zato obřím/ psem na chalupě v Dukovanech. Herec Jiří Kraus se radoval, že plánované demoliční práce na zdech kolem jeho chalupy nemusel vlastnoručně vykonat na sto procent, ale pouze na padesát. Herec Jakub Dostál se na léto přesunul do Jihlavy a nej zážitkem pro něj bylo ochlazení. Aby ne! Podobně na tom byl herec Stanislav Oubram, který si lebedil ve 14 °C v Londýně a Walesu.

Jako naprostý opak, se ukázal jednatel divadla Václav Hofmann, protože překvapivě odpověděl: „To co bylo pro většinu lidí nepříjemné, tedy ty vysoké teploty, se pro mě ukázalo jako nejpříjemnější pocit léta. Člověk se za teplem nemusel trmácet např. 1 000 km třeba do Chorvatska.“ S extrémním vedrem se ale poprali nakonec všichni a kromě Jana Beneše, který byl hospitalizován v mostecké nemocnici, se ve zdraví všichni vrátili ve skvělé formě. Honzovi samozřejmě držíme palce, příští týden by měl být zpátky.

 

Před prázdninami zkoušel ještě režisér Pavel Khek slavný titul Tři sestry. Pokračovat bude už brzy.

foto