- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3. den festivalu Young for young

foto

Třetí den festivalu proměnil děti v hledišti Divadla rozmanitostí v malé rybičky Malé mořské víly Divadla D21, Komorní scéna MDM se dopoledne změnila v římský plac a večer řešila Podivný případ se psem.

 

Malá mořská víla, Divadlo D21. Foto: Tomáš Branda

foto

 

Na okamžik jsem se díky té hře mohl ocitnout v úplně jiném světě. Ve světě velice nadaného autistického chlapce matematika a logika, který pomalu zjišťuje, že zvládne všechno. Až mi z toho běhal mráz po zádech.“ řekl o Podivném případu se psem člen studentské festivalové poroty Filip Čajka.

Poslední den festivalu láká návštěvníky do divadla na exkurzi po zákulisí a to ve 12 a 13 hodin. Ve 14 hodin začíná taneční workshop Michala Máši na divadelní zkušebně. Závěrečným festivalovým představením je inscenace DNA Divadla Bolka Polívky.

V inscenaci DNA hraje i malé miminko. Jelikož by byla cesta z Brna do Mostu pro malého herce příliš dlouhá, zaskočí jej dcera divadelního zvukaře, slečna Ema.

Diváci mají možnost hlasovat pro nejlepší představení festivalu a to po každém představení. Hlasovací koule se nachází ve foyer divadla, svůj hlas však můžete poslat i vyplněním formuláře zde. Lístky jsou slosovatelné a mezi výhrami jsou například divadelní vína, volné vstupenky, nebo blokové předplatné.

 

Vyjádření studentské poroty:

Představení festivalu Young for young V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus se odehrávala na komorní scéně MDM. Byl to muzikál studentů pražské konzervatoře a jeho děj probíhal ve starověkém Římě. Místy jsme se dočkali nečekané originality. Trochu nám vadila totožná melodie písní u všech skladeb a občas hercům ani nebylo rozumět. Sehranost budoucích profesionálních herců byla obdivuhodná. Jednalo se o humornou komedii s mnoha zápletkami a zajímavým dějem. Celé vystoupení bylo doprovázeno živou kapelou, která příjemně doplňovala atmosféru hry.

Za studentskou porotu: Kristýna Černá – žákyně 1. ZŠ v Mostě.

 

V Římě na place byla legrace aneb Chudák Pseudolus, Pražská konzervatoř - foto: Tomáš Branda

foto

V pátek 3. června od 19:00 jsme na Komorní scéně Městského divadla v Mostě viděli Podivný případ se psem Městského divadla v Mostě. Nejvíc nás zaujalo vžití hlavní postavy do role. Díky skvělému hereckému výkonu jsme cítili každou emoci společně s Christopherem. Na okamžik jsme se díky té hře mohli ocitnout v úplně jiném světě. Ve světě velice nadaného autistického chlapce matematika a logika, který pomalu zjišťuje, že zvládne všechno. Až nám z toho běhal mráz po zádech.

Velice se nám líbila scéna se světelnou podlahou, která představení dávala skvělou atmosféru. Dále se nám líbilo vhodné umístění gagů v rozumné míře, tak aby si představení ponechalo svoji ponurou náladu. Nic bychom neměnili. Skvělá hra, herci i základní myšlenka představení, které bychom doporučili všem, kteří rádi zachází do hloubky, kteří na sebe rádi nechávají přenášet z jeviště plno emocí, otázek a kterým nevadí jít po představení domů a celou cestu jen přemýšlet o životě.

Za studentskou porotu: Filip Čajka – student Soukromé školy pro ekonomiku a podnikání.

 

Podivný případ se psem, Městské divadlo v Mostě - foto: Tomáš Branda

foto

 

Fotogalerie třetího dne festivalu Young for young.