- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. den festivalu Young for young

foto

Poslední festivalový den zaměstnal studentskou porotu i ostatní návštěvníky divadla jinak, než je zvykem. Na programu byly exkurze po zákulisí, taneční workshop Michala Máši a večer představení DNA Divadla Bolka polívky spojené se slavnostním zakončením festivalu a předáním ceny Forever young právě panu Polívkovi. V Divadle rozmanitostí se s festivalem rozloučili pohádkou O dvanácti měsíčkách.

 

Bolek Polívka přebírá cenu Forever young z rukou jednatele divadla PhDr. Václava Hofmanna - foto: Tomáš Branda

foto

 

„Každý den cvičím jógu, ale mám takovou valašskou verzi, jmenuje se Joža. Spočívá to v tom, že si u toho zapálím cigárko.“ odpověděl Boleslav Polívka na otázku, jak si udržuje své mládí. „Zůstáváme stále stejně mladí, akorát to na nás přestává být vidět…“ dodal.

Životní premiéru na jevišti měla půlroční Ema, dcera divadelního zvukaře, která v inscenaci DNA zaskakovala za brněnskou herečku.

 

DNA Divadla Bolka Polívky - foto: Tomáš Branda

foto

 

Vyjádření studentské portoty:

V pátek 4. června od 19 hodin jsme na Velké scéně Městského divadla v Mostě viděli představení DNA. Nejvíce nás zaujali herci. Dokázali nás bavit od začátku do konce. Dále se nám líbila interakce s diváky a krásný svěží humor.
Za nejlepší považujeme to, že většina hlediště se skutečně smála od začátku do konce. Už jen ten nápad "divadlo v divadle" byl náramně humorný. Excelentní hra. Troufli bychom si ji označit za jednu z nejlepších, co jsme kdy viděli. Nemáme co vytknout. Úplně pro všechny! Tato hra je tak zábavná, že by dokázala rozesmát i největšího bručouna. Všem doporučujeme!

Za studentskou porotu: Filip Čajka – student Soukromé školy pro ekonomiku a podnikání.

 

Exkurze po zákulisí - foto: Tomáš Branda

foto

 

Šestý ročník festivalu je u konce. Městské divadlo i Divadlo rozmanitostí v Mostě děkuje všem divákům, divadelním souborům, partnerům i sponzorům, kterými jsou Statutární město Most, Ústecký kraj, Severočeské doly a. s., Mondeléz a Emeran.

Cena studentské poroty i Cena diváků bude předána před začátkem nejbližší premiéry MDM, tedy 16. září 2016 před prvním uvedením muzikálu Starci na chmelu.