- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. ročník festivalu Young for young 2018

yfy 2018

Vážení a milí festivaloví diváci,

jsme velmi rádi, že vám můžeme představit program 8. ročníku divadelního festivalu Young for young. Festival před lety vznikl proto, aby rozšířil a obohatil divadelní nabídku Městského divadla v Mostě. Jak věřím, je tu také z toho důvodu, že mostečtí divadelní diváci jsou rok od roku náročnější a vyžadují, aby je divadelní produkce nejen pobavila a odvedla od starostí – přinesla „klid po práci“ – ale také proměnila a zhodnotila jejich život, nabídla nový pohled na svět kolem, na pocity a názory ostatních.

Festival, který začíná 30. října a končí 3. listopadu, nabídne leccos zajímavého a různorodého jak na Velké, tak Komorní scéně. Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze inscenaci podle legendárního Bradburyho románu (451 stupňů Fahrenheita), skvělí klauni a performeři Filip Teller a Pavol Seriš zahrají divadelní stand-up o Češích a Slovácích, z Brna zde bude hostovat BuranTeatr s ekonomickou komediální inscenací Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka přátelé. Městské divadlo v Mostě se představí s napínavou divadelní hrou Homevideo pro mládež, její rodiče a všechny dospělé diváky s aktuálním tématem dospívání a kyberšikany. Závěr festivalu bude patřit jedinečnému novému cirku La Putyka a jejich divadelní básni Up End Down.

Studenti se mohou těšit na představení z pražské DAMU (Choroby mládí), z brněnského divadla Polárka (Naše třída) nebo na Činoherní studio a jejich inscenaci Ronja, dcera loupežníka. Je dobré připomenout, že festival probíhá také v Divadle rozmanitostí.

Milí diváci, těšíme se na vás, a přejeme si, aby vám festival Young for Young, jako projev autentické kultury, zprostředkoval hlubší a pestřejší zážitky a zkušenosti. Pevně doufáme, že se nám v „tekuté“ postfaktické době podaří přinést do všedního chaotického života trochu radosti, pravdy a lásky.

Forever young 2018

Umělecké vedení festivalu každý rok uděluje vybranému divadelnímu umělci cenu Forever young (tedy navždy mladý). Ocenění je určeno tvůrcům, kteří mají za sebou obdivuhodnou kariéru a jsou stále činní, kreativní a mladí duchem.

V předcházejících ročnících festivalu obdrželi cenu Forever young Luba Skořepová (2010), Lubomír Lipský (2011), Květa Fialová (2012), Stanislav Zindulka (2013), Iva Janžurová (2014), Jaroslav Satoranský spolu s Evou Klánovou (2015), Boleslav Polívka a Alois Švehlík (2016). V loňském roce byl oceněn pan Jiří Suchý. Je nám ctí, že v roce 2018 převezmou cenu Forever young paní Daniela Kolářová a pan Miroslav Středa.

Rezervace vstupenek na festivalová představení uváděná v říjnu zde.

Rezervace vstupenek na festivalová představení uváděná v listopadu zde.

yfy 2018