- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Den dětí v divadlech

 

První festivalový den, tedy 1. červen 2016, věnuje Městské divadlo i Divadlo rozmanitostí v Mostě těm nejmenším. V rámci šestého ročníku festivalu Young for young přichystala divadla Kocoura v botách, Dětský den s kapelou Nedloubej se v nose a Fimfárum Západočeského divadla Cheb.

Středeční Den dětí začne v 9 hodin pohádkou Kocour v botách v podání Divadla rozmanitostí. Následuje koncert kapely Nedloubej se v nose a to ve 14 hodin. Večerní klasické Werichovo Fimfárum začíná na Velké scéně MDM v 18 hodin.

Ve foyer MDM vznikne interaktivní výstava s názvem Zatoulané kulisy, kde si děti i dospělí vyzkouší, jak správně ovládat loutku, pohybovat se mezi kulisami, vytvářet efekty nebo jaké to je, vtělit se do jiné postavy. Na přípravě výstavy se podílí výtvarník Josef Koráb a Jiří Zajáček, který je mimo jiné autorem mostecké Ježíškovi poštovní schránky.

foto

Fimfárum

Autor: Jan Werich – Zdeněk Bartoš

Režie: Šimon Dominik, Zdeněk Bartoš

Víte, co je to Fimfárum? Ani vodník Čochtan to neví! A ve které vsi lakotila škudlila farská kuchařka Barka? Proč našel učitel v lavici střeleného koloucha?

Párek chytrých pohádek pro děti i jejich rodiče – Lakomá Barka – Fimfárum.

Uvádí Západočeské divadlo Cheb.

 

Kocour v botách

Autor: Jiří Jelínek na motivy klasické pohádky

Režie: Jiří Jelínek

Náš kocour se umí do života obout. Na problémy si došlápne. Umí to pořádně nakopnout. Taky vás rozčilují Honzové, co nevědí kudy kam? Staňte se kocoury vašeho vlastního příběhu. Pohádka o kocourovi, který se jmenuje Terezka a kde o osudech hrdinů můžete rozhodnout i vy, vás čeká u nás v divadle. Představení, po kterém koupíte svým domácím mazlíčkům obuv! Koťata, těšte se. MŇAU.

Uvádí Divadlo rozmanitostí Most.

 

Nedloubej se v nose

Kapela Nedloubej se v nose je složena z herců Divadla rozmanitostí v Mostě. Zaměřuje se na vlastní tvorbu pro děti a jejich (ne)dospělý doprovod.

Hrají: Dr. Von Soplük (kapelník, klávesy, zpěv), Péťa Nudlíček (vajíčko, zpěv), Páter Nozder (bicí), Soplína Loren (zpěv), Šušeň „Šušu“ Nudlová (saxofon, basová kytara, zpěv). Hlen Miller (kytara, zpěv), Goran Smrkovič (trumpeta, zpěv).

 

Festival Young for young 2016

Šestý ročník festivalu divadel pro mladé nejen věkem, který se každoročně koná v Městském divadle a Divadle rozmanitostí v Mostě.

V rámci festivalu se MDM v dopoledních hodinách konají představení hereckých škole (letos diváci uvidí JAMU Brno, VOŠ hereckou z Prahy a Pražskou konzervatoř). Večerní hrací čas je věnován významným divadelním počinům z celé České republiky.

Divadlo rozmanitostí propůjčí své jeviště pražským scénám – Divadlu D21 a Divadlu Buchty a Loutky.

Každý rok předává Městské divadlo v Mostě cenu Forever young. Cena je určena tvůrcům, kteří mají za sebou nejen obdivuhodnou uměleckou kariéru, ale jsou stále činní, kreativní a mladí duchem. Během šesti let trvání festivalu cenu FY obdrželi Ljuba Skořepová, Lubomír Lipský, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Iva Janžurová a v loňském roce Jaroslav Satoranský spolu s Evou Klánovou. Letos cenu převezme Alois Švehlík a to 2. června před představením Kdo se bojí Virginie Woolfové? Městských divadel pražských.

Každý rok proběhne také předání Ceny za nejlepší inscenaci, pro kterou hlasují sami diváci a Cena studentské poroty. Tato pětičlenná porota je tradičně sestavena ze studentů středních škol z Mostu.

 

Vstupenky rezervujte zde.

 

foto