- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival YFY 2014 - den třetí

Zasedali jsme s porotou do hlediště ještě trošku muzikálově naladění díky předešlému dni, když v tom nám při zhasnutí světel došlo, že máme před sebou den třetí. Den v pohybu, tak bych nazvala další den festivalu YOUNG FOR YOUNG.

Jako první se nám představilo uskupení TANTEHORSE PRAHA s docu – dramatem na pomezí žánrů S/HE IS NANCY JOE. Pomocí hudby, grafiky a tance nám Miřenka  Čechová a její kolegové přiblížili pocity transsexuálů v dnešní společnosti.  Po představení jsme měli možnost diskutovat na dané téma. Musím říct, že byla spousta dotazů, dokonce i osobního rázu, a ani jeden nezůstal nezodpovězen, ačkoliv se jich v hlavách rodilo mnoho až při odchodu z hlediště.

Paralelně se ale také hrálo v Divadlu rozmanitostí. Od 10 hodin mohli malí i velcí diváci zhlédnout VELKÝ UŠI v podáni DIVADLA KOLONIE o.s. PRAHA. Herci zapojili do samotného představení opravdu všechny.

Od 17 hodin se opět hrálo v ,,Rozmáňu“. Na svou výstavu POHYBLIVÝCH OBRÁZKŮ nás pozvala HANA VOŘÍŠKOVÁ za doprovodu dua MUZIGA.  Pro diváky bylo výhodnější si sednout do předních řad, aby viděli, jak se obrázky hýbou. A ejhle, opravdu se hýbaly!

To ale nebylo v našem malém divadélku všechno. Na DOBRODRUŽNOU VÝPRAVU PO ROZMÁŇU se dostavil kde kdo. Byla to jedinečná příležitost k prohlédnutí si i té nejzapadlejší komůrky za scénou.

Program ale pokračoval i v Městském divadle.  Přesně v 18:20 dorazilo do foyer něco nevídaného. MIME DUO PRAHA s performancí pantomimy a nonverbálního divadla o divokosti v člověku GO WILD!!! se předvedlo opravdu v nejlepším slova smyslu. Každý přihlížející byl vlastně součástí představení a musím říct, že účinkující pánové pobavili i toho nejzachmuřenějšího člověka ve foyer. Jen doufám, že se některé dámy necítily pohoršeně při příchodu dua v opravdu domáckém nátělníčku a trenkách.

Ještě trošku rozesmátí jsme s dalšími členy poroty usedali do hlediště komorní scény, kde letos trávíme snad nejvíce času. Přesně v 19:00 světla zhasla a začalo se hrát. Inscenace MUŽI v podání STK THEATRE CONCEPT/SKUTR/PRAHA se dívkám a ženám snažila přiblížit vnitřní boj mužů. Byla to opravdu divoká podívaná.

A ten, kdo chtěl udělat ještě divokou tečku za divokým představením, zůstal s námi ve foyer, kde svou kytaru rozezněl MARTIN PÍSAŘÍK za doprovodu AKUSTIK.

Tak a zítra nás čeká poslední den. Ráno se nám v Divadle rozmanitostí představí STUDIO MLADÝCH DIVADELNÍKŮ MOST a večer na Velké scéně Městského divadla v Mostě se budou dít věci! V odpoledních hodinách, tj. od 15 hodin, máte možnost navštívit workshopy – WORKSHOP PO OBĚDĚ/ HOUSE DANCE a WORKSHOP K SVAČINĚ/VÝROBA REKVIZIT, DIVÁSKÉ CENY, SVAČINY, ale také nás čeká slavností vyvrcholení celého festivalu – PŘEDÁNÍ CENY FOREVER YOUNG IVĚ JANŽUROVÉ a závěrečné drama KORESPONDECE V+W nastudované DIVADLEM NA ZÁBRADLÍ.

Porota a organizátoři Vás tedy srdečně zvou na celý zítřejší program. Uvidíme se tam!

Michaela Bastyánová, členka studentské poroty