- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival YFY 2014 - záverečný den

Tak a vrchol celého divadelního festivalu YOUNG FOR YOUNG byl tu!  Každý návštěvník, který se rozhodl přijít na poslední festivalový den, měl opravdu napilno. Program byl totiž opět bohatý.  

Od 10 hodin se v Divadle rozmanitostí děly věci. STUDIO MLADÝCH DIVADELNÍKŮ MOST hrálo jako o život. Představilo se nám ve dvou představeních po sobě – ZKOUŠKA ODVAHY a ZE ŽIVOTA HMYZU.
Hlavním lákadlem byly ovšem WORKSHOPY, které začínaly již před obědem. Měli jsme možnost nahlédnout do loutkářské kuchyně Divadla rozmanitostí, zatančit si Hip Hop s profesionály a vyrobit si něco v ateliérech Městského divadla v Mostě. Na workshopech bylo plno, velký zájem však lektory nezaskočil.
V 17:30, kdy se pomalu ale jistě začalo plnit foyer před Velkou scénou, vypukl OFF MIX. Nejdříve nám zatančily dívky z taneční skupiny THE F.A.C.T a opět zakejklovalo STUDIO MLADÝCH DIVADELNÍKŮ. Vyvrcholením však byla BUBBLESHOW VÁCLAVA STRASSERA. Člověk by nevěřil, jak dokáže taková bublina rozjasnit tvář.

Hlavním lákadlem na sobotní večer však bylo SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ A PŘEDÁVÁNÍ CENY FOREVER YOUNG IVĚ JANŽUROVÉ. Paní Iva Janžurová je opravdu milá dáma, která neztrácí šarm a elán do života, proto si cenu opravdu zaslouží. Na místě také „vystřihla“ předklon až na zem, odpovídající dvacetileté slečně! Moderátor celého festivalu a herec mostecké činohry Jiří Kraus a ředitelka festivalu Ivana Bonaventurová ještě vyzpovídali oceněnou Ivu Janžurovou a získali tak další recept na věčné mládí! Hereččin tip tedy je: koupit si květovaný kabát, zůstat dítětem a do zdravého životního stylu zařadit poučku – Nežrat, nežrat, nežrat…! Herečka sklidila oprávněně velký aplaus

Po všech oficiálních ceremoniích se opět na Velké scéně ztlumila světla. Na věc šlo DIVADLO NA ZÁBRADLÍ s představením KORESPONDENCE V+W. Herci nám přiblížili vztah dvou umělců – Voskovce a Wericha. Bylo to opravdu emotivní představení a myslím, že jej můžeme nazvat vrcholem festivalu.
Po skončení hlavního programu přítomné diváky vyprovázela domů rocková kapela BERUŠKA LOUNY.  Beruška se ovšem nedala jen tak. Všechny přítomné zdržela svým náletem, některé až do ranních hodin.

Celý festival bych prohlásila za velice vydařený. Škoda, že už je konec. Společně s Vámi se těším na další ročník!

Michaela Bastyánová – předsedkyně studentské poroty

Během několika málo dní budeme znát výsledky hlasování Studentské a Divácké ankety,  spolu s vylosovaným hlasujícím divákem. Ceny budou předány při nejbližší premiéře 31. října.