- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival Young For Young 2014 byl zahájen

Právě včerejším středečním dnem začal dlouho očekávaný 4. ročník festivalu YOUNG FOR YOUNG.

Neoficiálně festival začal již dopoledne v deset hodin, kdy nás do divadelně – festivalové nálady uvedlo divadlo RYBA ŘVOUCÍ o.s. Praha se svou trochu jinou soup operou – KOUPELNY PART I: MÝDLO. Na toto představení dorazily i některé střední školy z Mostu a mohu s klidem říct, že tento divadelní kousek nenechal nikoho v suchu.
Oficiální začátek, na který se všichni těšili, byl v šest hodin odpoledne. Ujala se jej taneční skupina, která nám předvedla znělku pro festival v pohybu. Úvodní slovo si na “hrb“ vzal člen mosteckého divadla Jiří Kraus s ředitelkou festivalu Ivanou Bonaventurovou.

Zpříjemnit a zkrátit si čekání na představení POMOCNÍK WALSER, ve kterém se nám představili české divadelní osobnosti, jako např. David Prachař a Saša Rašilov, v podání STUDIA HRDINŮ PRAHA, diváci mohli již od 17. hodiny, a to ve foyer Městského divadla v Mostě, VERNISÁŽÍ VÝSTAVY PRACÍ STUDENTŮ Z FAKULTY UMĚNÍ A DESIGNU UNIVERZITY JANA EVANGELISTY PURKYNĚ v Ústí nad Labem.

Po skončení hlavního večerního představení, jež diváka vtáhlo do života spisovatele Roberta Walsera, se ve foyer představila skupina ONE MAN SONK, která to rozjela v pravém slova smyslu.

Vyvrcholením však byla LIGHTSHOW na budově Městského divadla také od již zmiňovaných studentů UJEPU.
Celou akci doprovázel prodej perníčků, ručně vyráběných šperků a jiné. Samozřejmě nechyběl ani bar.
Mně osobně se první den velice líbil. Jako porota jsme měli možnost setkat se s herci a musím říct, že jsou to skvělí a zajímaví lidé.

Těšíme se tedy na druhý festivalový den. Večerní Hvězda na vrbě Městského divadla v Mostě, Audience Divadla D21, odpolední Studio mladých divadelníků a jejich Kejklování, nebo Divadlo v pytli to jsou hlavní taháky a jenom doufám, že se tam potkáme, protože my jako porota tam budeme!

Michaela Bastyánová, členka studentské poroty

Festival zahájilo Divadlo Ryba řvoucí a jejich tak trochu jiná soupopera... :)

foto

První festivalový večer patřil pražské scéně Studio hrdinů a Pomocníku Walserovi

foto