- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Oneman show, loutky, koncert - čtvrtý den

Odbyla desátá a téměř vyprodané hlediště čekalo na další představení, kterým byla pohybová komedie jednoho herce "Jak Vám chutná, páni". Slovenský herec, absolvent JAMU, Pavol Seriš se představil ve více než 20 rolích, střídal různé polohy hlasu, povahy, pohyby, každá role měla specifické rysy a znaky. Diváci se celou hodinu smáli od ucha k uchu a Pavol Seriš si to očividně také užíval. Publikum složené ze studentů středních škol výborně reagovalo na vtipy, které doplňovala hercova skvělá mimika a choreografie. Po představení se konala krátká beseda s mužem celého dopoledního "trháku". Představení hodnotíme zatím za jedno z nejpovedenějších celého festivalu. Oneman show na jedničku.

Stejnou dobou v Divadle rozmanitostí rozjížděl svoje dobrodružství Sindibád a pokřtilo se i CD pohádkových písniček. Křtilo se pravou mořskou vodou za účasti jednatele Václava Hofmanna, um. šéfa Tomáše Alferiho, dramaturga Jiřího Ondry a muzikanta Míry Kuželky.

Odpolední program zahájil tzv. off program. Jako první se nám představili „Malí velcí herci Pavla Skály“ ze ZUŠ Gassmana v Mostě. Ti nám přinesli velkou dávku improvizace a také něco málo o tom, že Most není jen šedý, smogem zahalený „panelákov“. ZUŠáky vystřídali DvaMimo z Prahy. Ti se do nás pustili s pořádnou dávkou energie a zábavy a to bez jediného slova. Všichni se náramně bavili, herci spolupracovali s publikem a vše se odvíjelo podle nejlepšího plánu.


Hlavním bodem dnešního dne ale bylo divadlo Buchty a loutky Praha (kteří na festivale vystoupili dvakrát, jednou v Divadle rozmanitostí) se svým představením Čelisti Reloaded. Asi si všichni umíte představit, jaké smíšené pocity v nás vyvolávalo to, že jdeme na loutkové představení. „Nejsme na loutky už příliš staří?“ ozývalo se tu a tam. Ale ne, kdepak, hlavně bez předsudků. Buchty a loutky nám totiž nepřivezli klasické dětské loutkové divadlo, ale loutkové představení uzpůsobené poněkud staršímu publiku. I když to nebyl až tak úplně všech šálek kávy, každý na tom našel aspoň kapku něčeho pozitivního. Zkrátka pohár není z poloviny prázdný, ale z poloviny plný.
Závěrem celého dne nám zahrála úžasná litvínoffská zpěvačka a písničkářka Ouim Kim Beat. Její výstup byl velmi milou a příjemnou tečkou za celým dnem a my už jen netrpělivě čekáme, co nám přinese další den.

Za studenstkou porotu
Václav Mock a Lenka Lotocká

Více ve fotogalerii.

Foto: Tomáš Branda