- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Program II. ročníku Festivalu Young for young 2012

YOUNG FOR YOUNG
2. ročník festivalu mladých profesionálních divadel / pro mladé diváky nejen věkem /
10. - 14. 4. 2012 v Městském divadle v Mostě

POZOR DRŽTE SI KLOBOUKY - PO ROCE JE TU OPĚT FESTIVAL! 

Program:


ÚTERÝ 10. DUBNA
18.00 – BEFOREPARTY – BARMANSKÁ SHOW + KOKTEJLOVÁ SMRŠŤ / FOYER MDM
SPg.Š Most LAND ART – kolem divadla a další překvapení

OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ
19.00 - MĚSTSKÉ DIVADLO V MOSTĚ – ČERNÍ BÝCI – KOMORNÍ SCÉNA MDM
Julian Garner Komorní příběh, který se musí dotknout každého, kdo má srdce. Garnerova současná hra vypráví napínavý příběh o lidech, kteří jsou jiní, než jsme my všichni zvyklí. Jde o setkání čtyř odlišných osudů, jejichž cesty se na chvíli spojí. Hraje se o tom, co bude dál …
Vstupné: 100 Kč, studenti: 50 Kč
Délka představení je cca 90 minut.

21.30 - MĚSTSKÉ DIVADLO V MOSTĚ – DROGA?! – SCÉNA POD TOČNOU MDM – NOČNÍK – PRVNÍ NOČNÍ PŘEDSTAVENÍ!
Kai Hensel
Tématem monodramatu s herečkou Veronikou Valešovou jsou drogy a jejich vliv na utváření lidské osobnosti. Inscenace nabízí nejen sugestivní a nový úhel pohledu, ale také netradiční divadelní prostor – poprvé pod jevištní točnou. Určena pro všechny věkové kategorie! ČESKÁ PREMIÉRA!
Po představení BESEDA.
Vstupné: 50 Kč
Délka představení je 60 minut.

STŘEDA 11. DUBNA
10.00 – NAIVNÍ DIVADLO LIBEREC - NEKLAN.CZ aneb ZE STARÝCH POVĚSTÍ ČESKÝCH - VELKÁ SCÉNA MDM Vtipnou interpretaci pověsti o jednom z bájných potomků legendárních Přemysla a Libuše - Neklana připravil pro Naivní divadlo tým mladých tvůrců z pražské DAMU v čele s talentovaným režisérem Jakubem Vašíčkem. Ti pojali Neklanův příběh coby malý exkurz do nejznámějších starých pověstí českých, s velmi vtipným apokryfálním přesahem do současnosti. Inscenace vhodná jak pro žáky druhého stupně ZŠ a SŠ tak i pro dospělé publikum. Ocenění: Festival SKUPOVA PLZEŇ 2010 – Cena za scénář
Vstupné: 50 Kč
Délka představení je 60 minut.

9.00 + 10.30 – DIVADLO ROZMANITOSTÍ – O RYBÁŘI A ZLATÉ RYBCE
Jitka Raková volně podle tradiční a oblíbené slovanské pohádky Pohádka o rybářce, rybáři a zlaté rybce. Vykouzlí jim rybka štěstí? ŠTÍSTKO ZLATÉ RYBKY!!! KDO PŘI ZAKOUPENÍ PROGRAMU K PŘEDSTAVENÍ NAJDE V OBÁLCE RYBKU, VYHRÁVÁ DVĚ VOLNÉ VSTUPENKY NA DĚTSKÉ SOBOTNÍ DOPOLEDNÍ PŘEDSTAVENÍ DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU!
Vstupné: 40 Kč
Délka představení je 50 minut.

15.00 – DOLE V DOLE – SITE SPECIFIC – HAPPENING V PODKRUŠNOHORSKÉM TECHNICKÉM MUZEU – BÝVALÝ DŮL JULIUS III
Site specifik poprvé v Mostě! A kde jinde než v dole? Herci MDM v prostorách bývalého hlubinného dolu Julius III v Mostě-Kopistech, dnes v Podkrušnohorském technickém muzeu. Nezboří ho …?
Vstupné: dobrovolné


15.00 – MALÍŘI NA DLAŽBĚ – AIRBRUSH vč. WORKSHOPU – výstava, obrazy, kresby, malby – projekt TEEN AGE UNIVERSITY – PF UJEP Ústí n. L.

16.00 – SENSES LITVÍNOV – AMATÉRSKÉ DIVADLO RODIČŮ S POSTIŽENÝMI DĚTMI – DIVADLO ROZMANITOSTÍ Půvabné představení plné osvobozujícího smíchu. S rodiči a dětmi hraje i herec MDM Radim Madeja! „Nebojte se s námi smát, aneb smíchem ke smyslu“. Život rodin s postiženými dětmi není jednoduchý, stejně jako to, s čím se rodiny denně potýkají v okolním světě, v hledání rovnováhy a přijetí … mnohdy nezbývá, než se k tomu všemu postavit, klidně i na jeviště, s mírnou či hlubší nadsázkou a pěkně od srdce se zasmát …
Vstupné: dobrovolné
Délka představení je 45 minut.

16.00 – IVANA ZAJÁČKOVÁ – DIVADÝLKO ZAJDA – NA SCHODECH / FOYER
Dvě pohádky o Karkulce. Herečka MDM Ivana Zajáčková hraje pro děti.
ZDARMA

18.00 – JAMU BRNO – DEVON – ZKUŠEBNA MDM
Michal Pětík
Páteř textu Devon tvoří fiktivní vzpomínky spisovatele Dicka Francise, na jeho žokejskou kariéru, jeden podivuhodný neúspěch a milovaného koně Devona. O neúspěchu, o zklamání či o transcedenci.
Vstupné: 50 Kč
Délka představení je 45 minut.

19.00 – VERNISÁŽ FOTO VÝSTAVY – „Mládí ducha“ + DESIGNU – FUD UJEP ÚSTÍ N/L. – FOYER MDM

19.30 – DIVADLO VOSTO5 - STAND´ARTNÍ KABARET - KOMORNÍ SCÉNA MDM

Chlapci Ondar, Petar, Tomina, Jura a Kurt předvedou svůj maximálně improvizační standart! Nic víc, nic míň!
Zcela otevřený divadelně - hudební improvizační večer. Stand´artní kabaret prožívá pokaždé svou premiéru i derniéru a je hudebně doprovázený vlastní kapelou TATRA, TESLA, příp. SNAHA. Po loňském úspěšném Teatromatu si opět držte klobouky - jedeme Vosto5!
Hrají: Ondar Cihlář, Jura Havelka, Tomina Jeřábek a Petar prokop.
Vstupné: 150 Kč, studenti: 75 Kč
Délka představení je 60 minut.

ČTVRTEK 12. DUBNA
10.00 – KočéBR BRNO – KYTICE – KOMORNÍ SCÉNA
Vítězslav Větrovec Text inscenace je osobitou montáží básní vytvořených na rozličné motivy lidových pověstí, které Karel Jaromír Erben zahrnul do své sbírky. Inscenace stejně jako u Erbena, mnohdy využívá ke sdělení tématu značně morbidních prostředků, jež se v podání KočéBRu dotýkají žánru černé grotesky. Inscenace Kytice navazuje na projekt Tele, který byl zjevením loňského ročníku! Takhle zábavný Erben ještě nikdy nebyl!
Vstupné: 50 Kč
Délka představení je 45 minut.

16.00 – TANEČNÍ SKUPINA S7D TEAM – MAZEC PŘED DIVADLEM Street dance na schodech!

17.00 – BUCHTY A LOUTKY PRAHA – ROCKY IX – DIVADLO ROZMANITOSTÍ
Slavný příběh smutného boxera jak jste ho ještě neviděli! Rocky je hrdina. Věří, že zase vstane a vyhraje. Pojďte do ringu a nechte si dát ještě jednu. A ještě a ještě a ještě … Rocky a neméně slavné divadlo Buchty a loutky tentokrát pro většího diváka. Představení získalo prestižní putovní cenu ERIK za nejpozoruhodnější loutkářskou inscenaci roku 2004!
Vstupné: 80 Kč, studenti: 50 Kč
Délka představení je 70 minut.

18.00 – 4 VOICES + JUNIOR BIG BAND ZUŠ LITVÍNOV – KONCERT – FOYER ZDARMA

19.00 – LETÍ PRAHA – TERMINUS – KOMORNÍ SCÉNA
Mark O´Rowe
Divadlo Letí – loňský vítěz festivalu – Cena studentské poroty za hru Zpověď masochisty! Letošní Terminus je drama o jedné noci v Dublinu a třech lidech, kteří se ocitli ve fantastickém světě sériových vrahounů, andělů pomsty a láskou posedlých démonů. Nejnovější text jednoho z nejzajímavějších současných irských dramatiků, Marka O´Rowea. Terminus je velmi temná hra, zneklidňující a krutá, ale také plná černého irského humoru…
Vstupné: 180 Kč, studenti: 90 Kč
Délka představení je 80 minut.

21.30 – ZKROŤTE SI SVÉ KOULE II. – POIky + TVORBA FESTIVALOVÉHO DIVÁKA / AGENTURA ŠTĚSTÍČKA – FOYER

PÁTEK 13. DUBNA
10.00 – DIVADLO ALFA PLZEŇ - TŘI MUŠKETÝŘI – KOMORNÍ SCÉNA
Maňásková groteska podle stejnojmenného románu Alexandra Dumase Ve výsledném „scénickém komiksu“ je důraz kladen na vizuální složku a akci, text má „esemeskový“ charakter a rozměr, zatímco funkci filmových mezititulků přebraly písničky, zpívané za živého doprovodu harmoniky, dud a bicích. Inscenace získala na XXVI. SKUPOVĚ PLZNI v r. 2006 pět cen z deseti včetně dalších ocenění. Inscenace je určena pro diváky od 9 do 99 let.
Vstupné: 75 Kč, děti: 50 Kč
Délka představení je 55 minut.

16.00 - SPgŠ Most – VLASTNÍ PROGRAM kolem divadla

17.00 – LA´MY PRAHA – DVA UBOHÝ RUMUNI CO UMĚJ POLSKY / ZKUŠEBNA MDM
Dorota Maslowska
Absurdní komedie, ve které vystupují dva společensky unavení Poláci. Putují z večírku a všemožnými způsoby se snaží dostat do bezpečí domova. Na své cestě potkávají ještě bláznivější postavy, které jim jejich cestu znepříjemňují. Nebo jsou to snad jen jejich přeludy? 
Vstupné: 50 Kč
Délka představení je 50 minut.

17.00 – DIVADLO ROZMANITOSTÍ – GRAFOMÁNIE 3 + PERFORMER PAVEL NOVOTNÝ - LIBEREC
Třetí večer věnovaný autorské tvorbě podkrušnohorských nejen literátů. Hudební doprovod NAPALMET, spešl host – unikátní performer Pavel Novotný. Určeno všem s otevřenou myslí.
Vstupné: 50 Kč

18.00 – MALÉ VINOHRADSKÉ DIVADLO PRAHA – IDIOT LOCI – FOYER
Jiří Ondra – David Hlaváč a kolektiv MVd
Autorská divadelní inscenace s velkým podílem improvizace je dobrodružstvím pro herce i pro diváky. Idiot loci je inspirován z velké míry samotnými aktéry a z menší míry sbírkou Samuela Becketta Novely a texty pro nic. Jedná se o poctu všem dosud prokletým básníkům. Koncertní verze!
ZDARMA
Délka: představení je 30 minut.

19.30 – ČINOHERNÍ STUDIO ÚSTÍ N/L – HAMLET JEMRTEV, BEZ TÍŽE – VELKÁ SCÉNA
Ewald Palmetshofer
Po Klubu rváčů přichází Činoherní studio Ústí nad Labem s intelektuální fraškou! Pohřeb společného známého a oslava babiččiných 95. narozenin svede po letech dohromady čtyři bývalé přátele. Zpočátku radostné setkání získává nové rozměry… Autor útočí naléhavou slovní komikou, pohrává si s rytmem a jazykem a zaplétá postavy do problémů, z nichž nakonec zůstává pouze otázka: rezignovat, nebo jednat?
Vstupné: 150 Kč, studenti: 75 Kč
Délka představení je 60 minut.

21.00 – AFTER PARTY – GAMA HOSPODA – KONCERT – SAIGON PROJECT + LEGENDARY BUCANEERS PRAHA – kapela Richarda Fialy, KUSKUSKLAN

SOBOTA 14. DUBNA
10.00 – DIVADLO ROZMANITOSTÍ – AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ
Zdeněk Svěrák, Jiří Melíšek, divadelní úprava a režie Jiří Kraus
Známý filmový příběh v novém divadelním kabátě! Neuvěřitelná kouzla, živá hudba, herci, zpívající i tančící loutky a mnoho dalšího.
Vstupné: 60 Kč
Délka představení je 70 minut.

15.00 – WORKSHOP – ÚVOD DO ŠERMU – LEKTOR RADEK ČERMÁK – ZKUŠEBNA MDM Pod vedením zkušeného lektora si oko nevypíchnete! Kurzovné: 20 Kč

16.00 – WORKSHOP – STAVBA GAGU – LEKTOR HEREC MDM FRANTIŠEK NEDBAL – ZKUŠEBNA MDM Stavba gagu se vám bude v životě hodit! Kurzovné: 20 Kč

16.00 – DIVADLO ABC PRAHA – FIALOVÉ KVĚTY ŠTĚSTÍ – DIVADLO ROZMANITOSTÍ
Tak trochu netradiční benefiční představení, ve kterém herečka Květa Fialová s řadou svých populárních kolegů zrekapituluje divadelní formou celý svůj pestrý život. Herečka se ve své benefici představí taková, jaká je – laskavá, moudrá, zábavná dáma v nejlepších letech, plná životního optimismu. Text inscenace připravil dramaturg MDP Jiří Janků a režisér Petr Svojtka.
Vstupné: 250 Kč, studenti: 150 Kč
Délka představení je 140 minut.

17.00 – FASHION EXHIBICE aneb V ČEM NECHODIT DO DIVADLA! – MARTINA TUHÁČKOVÁ LIVE - FOYER
ZDARMA

17.30 – MIM DUO – IMPROVIZACE – CLOWN DAY – RADEK POKORNÝ + ANIČKA KUKUCZKOVÁ PRAHA – FOYER ZDARMA

18.00 – TRIO LONG VEHICLE CIRCUS – CHŮDY V AKCI – FOYER
Známí excelentní chůdaři – show jen pro festival!
ZDARMA

19.00 – SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ CENY FOREVER YOUNG – HEREČCE KVĚTĚ FIALOVÉ

19.15 – CIRK LA PUTYKA / ČR / A CIRCO AEREO / FINSKO / – SLAPSTICK SONATA – VELKÁ SCÉNA MDM
Opět vrchol festivalu! Poslední novinka Cirku La Putyka! SLAPSTICK SONATA je představení, které spojuje Mozartovy sonáty s groteskní komedií éry němého filmu a vytváří doslovnou kombinaci vrcholného umění a populární kultury. Vizuální poezie se v něm potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klaunské skopičiny, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku. Cirk La Putyka poprvé s finským Circem Aereem. Finský Circo Aereo poprvé v ČR. Režie: Maksim Komar
Vstupné: 450 Kč, studenti: 220 Kč
Délka představení je 80 minut.

20.30 – FIRESHOW – TEREZA BRAUMOVÁ A LUCIE VANÍČKOVÁ - PŘED DIVADLEM

21.00 – ZÁVĚREČNÁ AFTER PARTY – GAMA HOSPODA – KONCERT KORADOBAND – CALL TRACY, SANDRA A JEJÍ VEMBLOUDI

OFF PROGRAM ZCELA ZDARMA!
PO CELOU DOBU FESTIVALU VE FOYER: AŤ TO LÍTÁ – BARMANI ŠOUMENI A MÍCHANÉ DRINKY NAD HLAVOU; PRODEJ ŠPERKŮ AD.; AGENTURA ŠTĚSTÍČKO – MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ + TVORBA RECYKLOVANÉHO DIVÁKA;
V PÁTEK A V SOBOTU – TĚ PÉRO aneb NOHY VZHŮRU! – PŮJČOVNA SKÁKACÍCH BOT SLACKLINE aneb JAKO LANĚ V CHŮZI NA LANĚ!


POZOR - ZVÝHODNĚNÉ FESTIVALOVÉ A STUDENTSKÉ VSTUPNÉ! VÍCE NA WWW. ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!
PROJEKT BYL REALIZOVÁN ZA PODPORY ÚSTECKÉHO KRAJE